یک فوق تخصص جراحى پلاستیک درباره جراحی چربی‌های شکمی، پهلو و بازو و عوارض آن توضیح داد.

به گزارش پایان تیتر، آرش نجف بیگى فوق تخصص جراحى پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، درباره جراحی های لاغری و لیپوماتیک و پیکر تراشی گفت: لیپوماتیک (LIPOMATIC) روشی پیشرفته و مدرن برای تخلیه چربی‌های بدن است که گاهی تنها براى فرم دهى و پیکر تراشی بدن انجام می‌شود.

پایان تیتر: لیپوماتیک و پیکرتراشی

لیپوماتیک چیست؟

این فوق تخصص جراحى پلاستیک، زیبایی و ترمیمى ادامه داد: در شیوه جراحى لاغرى به روش لیپوماتیک پزشک معالج براى خروج چربى از بدن با ایجاد سوراخ هاى ریز سه الی پنج میلی مترى و از طریق دستگاهی با حرکات لرزشی و ویبره اى، چربى‌ها را به صورت محلول نیمه جامد خارج می‌کند.

وى در پاسخ به این سوال که آیا جراحى لیپوماتیک بازگشت پذیر خواهد بود یا خیر، گفت: در مراحل بهبودى بافت فیروز در بدن ایجاد می‌شود که تمایلى به تجمع چربى ندارد، اما در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی کالرى اضافه دریافتی به صورت چربی در نواحى مختلف بدن ذخیره می‌شود.

وی ادامه داد: لیپوماتیک نوعى لیپوساکشن پیشرفته است که براى برداشتن چربی هایی که به صورت سلولى در قسمت‌های مختلف بدن افرادی تجمع پیدا کرده و به دلیل اینکه بیشتر به صورت سلولیت دیده می‌شود، با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود،‌ استفاده می‌شود.

پایان تیتر: لیپوماتیک و پیکرتراشی

چه کسانی می توانند لیپوساکشن انجام دهند؟

وی ادامه داد: افرادی که خیلی چاق هستند مجاز به انجام این جراحى نیستند زیرا در این شیوه جراحى تنها مجاز به برداشت کمتر از پنج لیتر چربی هستیم و نمی‌توان تمام چربى‌ها را خارج کرد و برای برداشتن بیشتر چربى (بالاتر از پنج لیتر) حتما باید فرد بسترى شود تا مراقبت‌های ویژه‌ای از وی صورت گیرد.

نجف بیگى بیان کرد: با استفاده از این روش تخلیه چربی به‌صورت یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم، پهلو، پشت، باسن، ران، ساق انجام می‌شود و حتی می‌توان حجم چربی‌های مناطقی مانند غبغب، بازو و بزرگی سینه آقایان را نیز برداشت.

وى اظهار کرد: لیپوماتیک باعث انهدام سلول چربی نمی‌شود؛ بنابراین مى‌توان این سلول‌ها را به قسمت‌های دیگر بدن منتقل و یا تزریق کرد و نیاز به دوره‌ نقاهت طولانی مدت ندارد و افرادی که تحت این عمل جراحی بوده اند،‌در یک دوره‌ زمانی کوتاه می‌توانند حرکت کرده و فعالیت‌های روزمره شان را انجام دهند.

پایان تیتر: جراحی

انجام لیپوماتیک در کلینیک‌ و مطب ممنوع است

نجف بیگى درباره ممنوع بودن جراحى لیپوماتیک در کلینیک‌ها و مطب هاى پوست و مو گفت: عوارض اعمال جراحی به تبحر و مهارت جراح بستگی دارد اما انجام عمل لیپوماتیک در مطب‌ها و کلینیک‌های پوست و مو ممنوع است و این عمل تنها باید در مراکز جراحی محدود و بیمارستان‌ها و توسط پزشک فوق تخصص جراحى پلاستیک انجام شود.

وى یادآوری کرد: هم اکنون با استفاده دستگاه‌های لیپوساکشن پیشرفته، به‌کارگیرى تکنیک هاى نوین جراحى لاغرى مانند لیپوماتیک، اولترازد استفاده از برخى دارو‌ها و وسایل در حین عمل که از ثابت شدن جریان خون و ایجاد لخته جلوگیری می‌کند، از خطرات بروز آمبولى بسیار کم شده و به حداقل رسیده است.

انتهای پیام/