دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به جایی لشکر نفرستاده ایم، ملت ایران از تجاوز به کشور‌ها متنفر است و از ملت‌های مظلوم حمایت می‌کند.

به گزارش پایان نیوز ؛ “محسن رضایی” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت، مصادف با شب میلاد امام عصر (عج) در شانزدهمین یادواره سرداران و ۳۰۰ شهید محله وصفنارد در جمع خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان در بوستان شهدای گمنام زمزم با تبریک ولادت منجی بشریت و اعیاد شعبانیه گفت: این که یادواره شهدا را در جشن فرمانده شان برگزار کرده اید، ابتکاری ارزنده و به یادماندنی است؛ زیرا جان را در راه امام زمان (عج) فدا کردن، بزرگترین افتخار است.

رضایی افزود: قرآن کریم گواهی می‌دهد کسانی که روی زمین در فقر و فشار قرار می‌گیرند، روزی قدرت را در دست می‌گیرند و خدا آن‌ها را به حکمرانی می‌رساند. در آیات قرآن کریم آمده است که خدا مستضعفان را بر ظالمان غلبه می‌دهد و آنچه اهل ظلم و فرعونیان از آن می‌ترسند، اتفاق خواهد افتاد؛ به طوری که قدرت و ثروت ظالمان از دستشان خواهد رفت و به دست محرومان خواهد افتاد. در ایران اسلامی مدت هاست مستضعفان قیام و استبداد را سرنگون کرده اند. مستکبران تلاش کردند که شاه سقوط نکند، اما نتوانستند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: از آغاز نهضت اسلامی مستکبران در تلاش بودند با الفاظ و عباراتی مثل استعمار سرخ و سیاه، مردم را از انقلاب اسلامی، بیمناک کنند، چرا که خود از قدرت گرفتن اسلام و مردم می‌ترسیدند. آن‌ها در واقع ترس خودشان را به شکل وارونه به مردم منتقل کردند؛ اما مردم جبهه امید را در مقابل جبهه ترس شکل دادند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با ارائه تحلیلی از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همه به صحنه آمدند، بر ترس القا شده از ناحیه استکبار غلبه کردند، استبداد را از میان بردند و دستاوردهای بسیاری از جمله استقلال و هویت در ایران شکل گرفت. با این همه آن رویارویی، امید‌ها و ترس‌ها تا کنون ادامه پیدا کرده است. در زمان آقای بنی صدر، مردم را از چماق به دستان می‌ترساندند. حال آن که این، ترس خودشان نسبت به از دست دادن قدرت بود. در این سال‌ها ملت بزرگوار ما دیدند که در سطح منطقه، ایران هراسی و در جهان، اسلام هراسی را ترویج کردند تا ملت‌ها از ایران و اسلام بترسند. طایفه گری و ایران هراسی را در منطقه گسترش دادند و، چون از ایران مستقل و قدرتمند احساس خطر کرده بودند، گفتند ایران به دنبال صفویه‌ای دیگر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مستکبرین همواره به دنبال القای ترس خود به مردم بوده اند. آن‌ها از اسلام، مردم سالاری دینی و عدالت می‌ترسند. از ارزش‌های انقلاب اسلامی که ارزش هایی بشری است، می‌ترسند. استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به بمباران یمن توسط هواپیماهای عربستان سعودی و حضور مستشاران نظامی ایران در عراق و سوریه افزود: ما به جایی لشکر نفرستاده ایم. ملت ایران از تجاوز به کشور‌ها متنفر است و از ملت‌های مظلوم حمایت می‌کند. مردم مظلوم منطقه ما را دوست دارند و دشمنان نمی‌توانند اعتقادات و محبت مردم منطقه را با بمب از بین ببرند؛ زیرا این جبهه مهدوی سالهاست که قدرت یافته است.

وی ادامه داد: چند سال پیش جنبش ۹۹ درصد در آمریکا و سایر نقاط جهان به راه افتاد. در جبهه مهدوی، مستضعفین امیدوارانه در برابر مستکبران ایستاده اند. در ایران، ملت ما با دست خالی و مشت‌های گره کرده در برابر شاه و رژیم بعثی ایستادند و موفق شدند. مردم را نترسانند. جهان را از اسلام نترسانند؛ در داخل مردم را ازنیروهای انقلاب نترسانند. این جبهه، حفظ می‌شود، زیرا فراسوی این امید، قائم آل محمد (ص) قرار دارد که این صحنه عظیم را مدیریت می‌کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تکاپوی دشمنان برای ممانعت از پیشرفت جبهه مهدوی گفت:: دشمنان به طور همزمان به دنبال تحریم و فتنه اند تا بر امنیت و مردم سالاری ما خدشه وارد کنند.

رضایی، ایثار، وحدت و فداکاری را موجب خنثی سازی توطئه‌های دشمن خواند و گفت:: باید مقاومت دشمن را در مقابل پیشرفت اقتصاد ایران اسلامی بشکنیم و این جهاد الهی را با قدرت ادامه دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، یاد و خاطره شهدایی را که جان‌های پاکشان را در جبهه مهدویت و مقاومت اسلامی فدا کردند و پیشرفت کشور را مدیون خون آن‌ها هستیم، گرامی داشت و افزود: فداکاری این شهدا بود که امنیت و مردم سالاری را برای ایران به رهاورد آورد. منطقه ۱۷ با ۴۰۰۰ شهید، سربلند و مفتخر است که در این جبهه پیشگام بوده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به فتح سنگر اقتصاد و اشتغال گفت:: عده‌ای که از حل مشکل اقتصاد ناتوانند، می‌خواهند امنیت ما را مخدوش کنند. این عده در مقابل ملت ایستاده اند، مردم را می‌ترسانتد و نمی‌گذارند انقلاب وارد اقتصاد شود.

انتهای پیام/