امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با فساد گام مهمی در راستی عدالت علوی و از آرمان های انقلاب بوده؛ خواهد بود و امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش پایان تیتر، حجت الاسلام حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با فساد, به ویژه فساد اقتصادی گام مهمی در راستی عدالت علوی و دفاع از آرمان های انقلاب بوده؛ خواهد بود و امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی افزود: اگر به بیانیه هشت ماده ای رهبری در مسئله اقتصادی توجه کامل و درستی شده بود؛ امروز شاهد وضعیت بهتری بودیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: نان و لقمه حرام فساد اقتصادی، اثر زیادی در فرهنگ و اجتماع ما دارد.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: رهبری معظم گا‌ها فساد اقتصادی را به سم مهلک؛ شجره خبیثه و مسئله‌ای خطرناک برشمرده اند که اهمیت مسئله مبارزه با فساد را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله فساد سیستمی امری است که دشمن با تبلیغات گسترده به جامعه ما القا می‌کند در حالی که بدنه نظام فسادستیز است، اما مصادیق فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم. همچنین اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر شوند می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

امام جمعه تهران تاکید کرد: اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر شود می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

وی با اشاره به تحریم ظریف از سوی آمریکا، افزود: این رفتار حاکی از سقوط و افول دیپلماسی و فشار واشنگتن دارد، وگرنه تحریم آمریکا برای وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی باعث افتخار است.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری ائمه جمعه تاکید کرد : در نوشته‌ها و گفتار رهبری بیش از چهار هزار بار در مورد فساد اقتصادی و مبارزه با آن اشاره شده است.

حاج علی اکبری با اشاره به فرمان ۸ ماده‌ای رهبر انقلاب اسلامی برای مبارزه مسئولین با فساد، گفت: امروز که شما آن فرمان هشت ماده‌ای را که برای سران قوا صادر شده بود، مطالعه می‌کنید انگار برای اکنون و نیاز‌های امروز ما صادر شده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاکید رهبری معظم به عدالت و مبارزه با فساد در بیانیه گام دوم، گفت: در بیانیه گام دوم که از سوی رهبری صادر شده است یکی از ماموریت‌ها در چهل سال دوم انقلاب مطالبه عدالت و مبارزه با فساد مطرح شده است.

انتهای پیام/