وکیل شرکت اچ کی گفت:متهمان دو بال برای بابک زنجانی بودند،که اگر این دو نبودند بابک زنجانی به مانند یک مرغ بی‌بال و پر بود.

به گزارش  پایان نیوز؛ هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ۲ متهم نفتی(همدستان بابک زنجانی) به نام‌های مهدی شمس(متهم ردیف دوم) و حمید فلاح هروی(مهتم ردیف سوم) دقایقی پیش در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه با قرائت آیاتی از قران کریم آغاز شد.

قاضی مقیسه در ابتدای جلسه به بیان اتهامات متهم ردیف سوم  این پرونده که جلسه گذشته از سوی نماینده دادستان قرائت شده بود پرداخت و گفت:حمید فلاح هروی، فرزند علی، چهل ساله، متولد مشهد، مقیم تهران شهرک غرب، فاقد هر گونه سابقه کیفری و مدیرعامل شرکت هلدینگ سورینت کیش است که به فساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با علم ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و مشارکت عامدانه و عالمانه نسبت به تشکیل شبکه کلاهبرداری و پولشوئی و مشارکت در کلاهبرداری از شرکت نفت و شرکت اچ کی به مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو و کلاهبرداری از سازمان تامین اجتماعی با استفاده از ۵ فقره چک به مبلغ ۴۴۴ میلیارد ۲۵۲۴ میلیون ین ژاپن و استفاده از عواید حاصل از جرم به مبلغ ۱۴۸ میلیارد یورو پول متهم است.

قاضی مقیسه بر طبق ماده ۳۵۴ قانون آیین دادرسی کیفری به حاضران در جلسه از باب حفظ نظم دادگاه تذکر داد.

قاضی  در ادامه از متهم ردیف سوم در خواست کرد تا در جایگاه قرار بگیرد و برابر با کیفر خواست از خود دفاع کند.

قاضی مقیسه گفت: لازم است قبل از اینکه متهم ردیف سوم در جایگاه برای دفاع از خود قرار بگیرد شکات مطالبی را که لازم می‌دانند مطرح کنند تا بعدا متهمین نگویند که کسی از ما شکایتی ندارد.

صادقی قهاره وکیل شرکت اچ کی گفت: لایحه‌ای که  می‌خوانم شکایت دو شرکت نفت و اچ کی است در ابتدا راجع به فلاح و بعد مهدی شمس صحبت می‌کنم زیرا هر دو نفر در دادگاه متهم هستند و تقدم و تاخر به مطالب تاثیری ندارد.

وی ادامه داد: این دو متهم تاثیر زیادی در مشارکت در جرم با محکوم الیه بابک زنجانی در افساد فی الارض، اخلال در نظم اقتصادی کشور با علم  به ضربه زدن به کشور و مشارکت عالمانه و عامدانه در تشکیل شبکه سازمان‌یافته و استفاده از سند مجعول را داشتند.

صادقی قهاره گفت: هر چند در دادنامه شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور که در تاریخ ۱۳/۹/۹۵ صادر شده احکام این دو متهم که در دادگاه بدوی صادر شده بود نقد شده، اما نامبردگان سهم زیادی در جرم بابک زنجانی داشتند و نقش زیادی در معرفی بابک زنجانی و بزرگ نشان دادن وی داشتند و مبالغ زیادی در مشارکت در جرم تصاحب کردند، این دو یار شاطر بابک زنجانی در انجام جرم از جمله کلاهبرداری از شرکت نفت و اچ کی بودند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شکایت اچ کی و نفت در رابطه با چپاول بیت المال است و جای طرح این سوال از قضات شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور وجود دارد که غارت ۱۲ تریلیون تومان اگر مصداق فساد فی الارض نباشد، پس چیست؟ متهمین زمانی منجر به جرم شدند که کشور در تحریم بود و شرایط اقتصادی بدی داشت و نیاز زیادی به ارز داشت.

صادقی قهاره وکیل شرکت اچ کی گفت: این دو به مانند دو بال برای بابک زنجانی بودند که اگر این دو نبودند بابک زنجانی به مانند یک مرغ بی‌بال و پر بود.

وی افزود: اگر شمس را حذف کنیم بابک زنجانی در زمینه خرید، فروش و تامین کشتی عاجز بود و اگر فلاح را حذف کنیم زمینه کلاهبرداری از بانک‌ها توسط زنجانی منتفی می‌شد.

وکیل شرکت اچ کی:فلاح هروی دارای ۳۰ درصد از سهام شرکت هلدینگ سورینت کیش است

صادقی قهاره با اشاره به نقش فلاح هروی در انجام جرم توسط زنجانی گفت: حمید فلاح هروی در بیشتر شرکت‌های بابک زنجانی عضویت داشته و نامبرده یا رئیس این شرکت‌ها و یا عضو هیئت مدیره بود و دارای ۳۰ درصد از سهام شرکت هلدینگ سورینت کیش است  که مادر شرکت‌های زنجانی محسوب می‌شود.

وی در برهه‌ای از زمان سمت حساسی در وزارت اطلاعات داشت و به موقعیت حساس کشور آگاه بود و زمانی که بابک زنجانی و فلاح هروی آشنا شد، زمینه بروز جرم فراهم آمد.

صادقی قهاره بیان کرد: بانک کنت و اف آی‌ بی توسط زنجانی و فلاح هروی خریداری و سهام آن را بین خود تقسیم می‌کنند بعد ۶۰ درصد سهام را به مبلغ ۹۰ میلیون دلار به بانک ملی می‌فروشند و طوری وانمود می‌کنند که بانک اف آی‌آی بی می تواند تحریمها را دور بزند، در این راستا شرکت ملی نفت مبلغ یک میلیارد و ۴۲ میلیون یورو برای پرداخت به پیمانکاران به بابک زنجانی می‌دهد که فقط ۶۰ میلیون یورو به پیمانکاران پرداخت می‌شود که این مسئله خسارت جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند و اگر این موضوع مصداق افساد فی‌الارض نباشد، پس چیست؟

وکیل شرکت اچ کی ادامه داد: این افراد خودشان ال سی صادر می‌کردند خودشان آنها را تایید می‌کردند و با جعل سند طوری وانمود کرده بودند که پول‌ها نزد شرکت اچ کی وجود دارد.

وی گفت: حمید فلاح هروی ادعا می‌کند که امضای وی پای قراردادهای اسکن شده  جعلی است و روحش از باز شدن ال سی‌ها خبر ندارد که ادعا کذب است و امضای وی اصل و اسکن نیست.

صادقی قهاره بیان کرد:متهم صاحب ۳۰ درصد سهام هلدینگ سورینت کیش است که شرکت های دیگر بابک زنجانی زیرمجموعه این شرکت محسوب می‌شوند، شرکت هلدینگ ۱۱ فقره قرارداد با شرکت نفت با استفاده از ال سی‌های جعلی امضا می‌کند و مبلغ یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون یورو را به نفع خود تصاحب کرده،  بدون اینکه حتی یک دینار آن را به بیت‌المال پس بدهد.

وکیل شرکت اچ کی ادامه داد: در رابطه با شمس باید بگویم بابک زنجانی با تشکیل شبکه سازمان یافته توانست با شرکت قرارداد ببندد و پول حاصل از آن را تصاحب کند و تنها کسی که می‌توانست در خرید و فروش نفت کاری انجام دهد شمس است.

وی افزود: شمس در اقرارهای خود گفته، بنده با وحید دستجردی دوست بودم و بابک زنجانی را طی یک جلسه با وی آشنا کردم و همین آشنایی زمینه امضای اولین قرارداد نفتی را فراهم می‌کند. معرفی زنجانی توسط شمس به مسئولان شرکت نفت موجب اعتماد آنها می‌شود،شمس خود را کارگزار بابک زنجانی معرفی می‌کند و قرار بود بابت فروش هر بشکه نفت یک دلار کارمزد بگیرد.

شمس در پاسخ به وکیل شرکت اچ کی گفت: به این صحبت ها اعتراض دارم زمانی که بنده صحبت می‌کردم این وکلا مکرر اعتراض می‌کردند.

قاضی مقیسه در پاسخ به شمس گفت: ما به شما فرصت می‌دهیم تا به موقع از خود دفاع کنید.

شمس گفت: این صحبت‌ها مصداق نشر اکاذیب است.

وکیل شرکت اچ کی ادامه داد: زنجانی برای فریب مسئولان صندوق بازنشستگی شرکت نفت با استفاده از نرم‌افزار مجعول وانمود کرد مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به حساب شرکت نیکو واریز کرده است.

ناصر مالکی رئیس هیئت مدیره شرکت صندوق بازنشستگی‌ نفت در اقرارهای خود می‌گوید: بنده ازطریق شمس با بابک زنجانی آشنا شدم.

وی ادامه داد: شمس نه تنها دغدغه برگرداندن پول را نداشت بلکه با ۲۵۵ میلیون دلار سهام شرکت اونر ایر را خریداری می‌کند که در حال حاضر دعوایی بین شرکت نفت و شرکت ترکیه‌ای اونرایر برای بازگردانی اموال به کشور وجود دارد که نیازمند سندی است اما افراد این شبکه آن را ارائه نمی‌دهند و شرکت نفت با تقبل هزینه مضاعف اقدام به گرفتن وکیل تبعه ترکیه ای کرده اما هنوز مشخص نیست این پرونده به موفقیت برسد.

صادقی قهاره تاکید کرد: در مجموع این پرونده باعث خسارت دو میلیارد و ۶۷ میلیون یورویی به کشور و تعطیلی پروژه‌های نفتی می‌شود که از دادگاه درخواست دارم با صدور حکم، این غارتگران را به جزای خود برساند.

در ادامه جلسه میرشکاری وکیل شرکت نفت گفت: بنده ۱۰ سال رئیس شعبه یک دادگاه کیفری استان تهران بودم اگر چپاول دو میلیارد یورو پول کشور مصداق فساد فی ‌الارض نباشد، پس چیست؟ این افراد ادعا می‌کنند کاری نکردند و آب از آب تکان نخورده است.

شمس: ثابت کنید ۲ میلیارد یورو برده ام ، آن را پس می دهم

شمس در پاسخ به وکیل شرکت نفت گفت: شما اثبات کنید که بنده دو میلیارد یورو برده‌ام آن را هم اینجا پس می‌دهم شما فقط بلدید حرف بزنید اما سندی ارائه نمی‌کنید اگر راست می‌گویید ایمیل مالکی را نشان بدهید.

وکیل بانک مسکن در ادامه جلسه گفت: بابک زنجانی به مسئولان بانک مسکن پیشنهاد می‌کند که حساب‌هایی در بانک اف آی‌آی بی افتتاح کند اما قبل از این که مسئولان بانک مسکن اقدامی کنند بابک زنجانی نامه‌ای می‌زند مبنی بر اینکه چهار حساب ارزی برای بانک مسکن در بانک اف آی‌آی بی افتتاح کرده و بانک مسکن مبالغی به این حساب‌ها حواله می‌کند تا به ذینفعان این بانک در خارج از کشور داده شود اما به غیر از مبلغی اندک دیگر هیچ پولی واریز نمی‌شود.

وکیل بانک مسکن ادامه داد: در جلسه رسیدگی قبلی به این پرونده که در شعبه ۱۵ انجام شد، بنده عرض کردم که بانک مسکن پولی در اختیار هروی قرار نداده در نتیجه شکایتی از وی ندارد بلکه از مسئولان بانک اف آی‌آی بی و بابک زنجانی شکایت دارد.

وی ادامه داد: در حکم صادر شده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ابتدا حکمی در رابطه با رد مال بانک مسکن و سازمان تامین اجتماعی صادر نشده بود که ما درخواست حکم اصلاحی دادیم و در حکم اصلاحی، استرداد ۵ فقره چک به سازمان تامین اجتماعی و ۶۵ میلیون ۵۰۰ هزار یورو بانک مسکن صادر شد.

در ادامه وکیل سازمان تامین اجتماعی گفت: همان طور که در کیفرخواست آمده تفاهم‌نامه‌ای در تاریخ ۲۷/۹/۹۱ بین شرکت هلدینگ سورینت کیش به ریاست بابک زنجانی و مدیرعاملی حمید فلاح هروی برای خرید ۱۳۸ شرکت شصتا از زیرمجموعه شرکت های تامین اجتماعی با سعید مرتضوی منعقد می‌شود و طبق این تفاهم نامه قرار بود پول از طریق شرکت سورینت به حسابی در بانک رفاه کارگران به صورت نقد و ین ژاپن واریز شود و سازمان تامین اجتماعی بابت آن یک فقره چک به عنوان ضمانت در اختیار شرکت هلدینگ قرار دهد.

وکیل سازمان تامین اجتماعی گفت:در تاریخ ۱۱/ ۱۰/۹۱ حمید فلاح هروی با در دست داشتن نامه‌ای دست‌نویس و بدون شماره و امضا به سازمان تامین اجتماعی مراجعه می‌کند و از سعید مرتضوی درخواست می‌کند به جای یک فقره ضمانت ۵ فقره چک هر کدام به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ین ژاپن صادر کند که قرار بود معادل ریالی آن از بانک رفاه کارگران استعلام شود. در مجموع ۵ فقره چک به مبلغ ۱۷ هزار میلیارد ریال چک ضمانت صادر می‌شود.

وکیل تامین اجتماعی گفت: بعد از چند روز این ۵ فقره چک به حساب شرکت نفت در بانک رفاه کارگران در شعبه ونک واریز می‌شود که نشان می‌دهد چون افراد این شبکه از طرف شرکت نفت برای پرداخت دیون تحت فشار بودند طوری وانمود کردند که می‌خواهند شرکت‌هایی را از تامین اجتماعی خریداری کنند و بعد از دریافت چک ضمانت آن را بابت دیون خود به شرکت نفت بدهند.

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم نفتی پس از اعلام شکایت شکات پرونده به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

وی در ابتدای دفاعیات خود خطاب به قاضی مقیسه گفت: بنده غیر از منشورهای ارائه شده در دستگاه قضایی و تقاضای آنها تقاضای دیگر از شما ندارم،درخواست رعایت اصل بی طرفی را دارم و اینکه اظهارات مستند باشد.

فلاح هروی ادامه داد: در جلسه قبل گفتید اگر مطالب مستند نباشد در قیامت باید پاسخگو باشم که این جمله ای قابل قبول است.

فلاح هروی: کیفرخواست صادره متناقض با واقعیت است

متهم ردیف سوم پرونده نفتی کیفرخواست صادره را متناقض با واقعیت دانست و به رئیس دادگاه گفت: قبل از آغاز دفاعیات خود، در هفت جلسه قبل، مجموعا ٨۴ بار نام من را ذکر کرده و گفتید بعد از ٣٠ سال خدمت به نظام راه انحراف را در پیش گرفته در حالی که خدا گواه است گوشت و پوست من مال نظام است و وفاداری به نظام از همه چیز برای من مهم تر است و بیان این مطالب جفا به من است.

وی ادامه داد: در جلسه قبل گفتید فردی را به وزارت نفت معرفی کردم درحالی که این ، تنها اظهارات پلیس بود،گفته شده من به شرکت اچ کی رفتم و با آنها قرارداد بستم که این مطلب هم دروغ است و متاسفانه بزرگ نمایی به عادت تبدیل شد ه است.

فلاح هروی خطاب به قاضی مقیسه  گفت: یکی از بزرگ نمایی هایی که توسط شما انجام شد این بود که من معاون وزیر بودم که چنین نبود و می توانید استعلام بگیرید.

قاضی مقیسه در ادامه جلسه دادگاه خطاب به فلاح هروی گفت: در ارتباط با موارد اتهامی توضیح دهید. چگونه ۱۳۸ شرکت تامین اجتماعی را شناسایی کردید؟

فلاح هروی پاسخ داد: از راهنمایی شما ممنونم اما هنوز شروع نکرده ام.

قاضی مقیسه:دادگاه جای رجز خواندن نیست/ ۳ سال قبل گفتم نزدیک ۳۰ میلیارد از اموال حرام نزد شماست/

رئیس دادگاه پاسخ داد: دادگاه جای رجز خواندن نیست. مورد به مورد به کیفرخواست اشاره کنید. آنچه که نوشتید نخوانید زیرا وقت دادگاه تلف می شود. شما چه کاره بودید که ادعا می کنید شبکه تشکیلاتی علیه شما طراحی شده است؟

قاضی مقیسه افزود: شما ۳۰ سال در وزارت اطلاعات کار کردید و همه راه ها را می دانستید و این فاجعه را آفریدید و غارت اموال بیت المال انجام شد. شما اصالتاً خانواده مذهبی دارید. ۳ سال قبل بارها و بارها به شخص شما و پدر خانم تان گفتم نزدیک ۳۰ میلیارد از اموال حرام نزد شماست بنابراین آقایی که حسبنا الله و نعم الوکیل سر می دهی، توبه کن.

قاضی مقیسه:هدیه یک میلیاردی بابک زنجانی در عروسی دخترتان نشان از غارت اموال بیت المال است

رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب گفت: مرسدس بنز، آپارتمان، هدیه یک میلیاردی بابک زنجانی در عروسی دخترت، آپارتمان ۶ میلیاردی و ویلای خریداری شده نشان می دهد که اموال بیت المال به غارت رفته است. اینها با عرق جبین به دست نیامده و اموال به غارت رفته بیت المال است. شعار دادن جز اتلاف وقت دادگاه چیزی نیست. یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار غارت و ۱۰ محموله نفت را بردید.

فلاح هروی پاسخ داد: شما در مورد وضعیت من پیش داوری کردید.

قاضی در جواب هروی گفت: من کیفرخواست را که اقرارهای خود شما در آن است را بیان کردم. شما به عنوان یک «بچه وزارتی» سراغ مرتضوی رفتید و برای پولی که وجود نداشت، ۵ فقره چک گرفتید. اقرار شما به شناسایی ۱۳۸ شرکت تأمین اجتماعی در پرونده موجود است.

مقیسه ادامه داد: به بابک زنجانی گفتید این شرکت ها سودآور است و اینها را بخرید. بنابراین دفاعیات خود را ارائه کنید و به نظام توهین نکنید. کسی علیه شما طراحی تشکیلات نکرده است.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: من هم به اندازه شما از نظام شناخت دارم. اگر چند نفر در کیفرخواست اشتباه کردند، من آن را بیان می کنم، چرا به حساب توهین به نظام می گذارید؟

رئیس دادگاه به متهم گفت: از چه سالی با بابک زنجانی آشنایی داشتی؟

متهم پاسخ داد: از سال ۸۸ با بابک زنجانی رابطه داشتم.

قاضی هم جواب داد: پس شما از سابقه دو سال زندان بابک زنجانی در رابطه با چک بلامحل، ارز فروشی و فروش کالاهای آرایشی خبر داشتید. آیا در جلسه آبان سال ۹۱ حضور داشتید؟

متهم پاسخ داد: چنین جلسه ای وجود ندارد.

رئیس دادگاه افزود: پس بابک زنجانی از روی هوا چنین حرفی می زند و شما در هیچ جلسه نفتی حضور نداشتید؟

فلاح گفت: در جلسه مالزی حضور داشتم و نمی توانم آن را انکار کنم.

قاضی مقیسه گفت: تقاضا دارم سخنرانی نکنید و به بندبند کیفرخواست اشاره کنید و ما گوش می دهیم.

در این هنگام وکیل حمید فلاح هروی قصد صحبت داشت که قاضی به وی تذکر داد و گفت: درسته که شما شوهر خواهرش هستی ولی دلیل نمی شود که نظم دادگاه را برهم بزنی.

حمید فلاح هروی ادامه داد: بنده در موسسه غدیر در یک کارگروه عضو بودم و بررسی می کردیم که چه شرکت های زیان ده و سود ده هستند و کدام پروژه ها به سود می رسد.

زنجانی در اواخر ۸۸از بنده درخواست کرد که به مالزی بروم و در جلسات شرکت کنم که در اولین جلسه با برخی افراد مثل منفرد آشناشدم.

در جلسه مالزی عمده بحث ها در رابطه با پول های جابجا شده در بانک ها بود.

وی گفت: من در مدل سازی توانمند هستم و کار می کنم اما از امورات بانکی سررشته ای ندارم .

وی درحضوص حضور دختر و دامادش در بانک fiib گفت:دختر و داماد من در مالزی دانشجو بودند و در این بانک مشغول به کار شدند.

قاضی گفت:شما خودتان اقرار می کنید که این بانک کارمندی ندارد و دختر و داماد شما نقش سیاهی لشگر را داشتند تا نشان دهند که این بانک در حال فعالیت است.

هروی گفت: تمام مدتی که خانواده من در مالزی بودند ۲ماه بود و در مجموع ۸تا ۱۰میلیون دریافت کردند.

قاضی گفت:مدت دو ماه هم زمان زیادی است و حتی یک ساعت هم برای جرم و تبانی کردن زیاد است.

هروی گفت:بنده یک جلسه با مسئولان بانک ملت بودم و در ان جلسه مسئولان بانک ملت گفتند که برویم از بانک اف ای ای بی، اعتبار سنجی کنیم و اینکه من پیشنهاد خرید بانک خارجی را دادم صحت ندارد.

وی اخطاب به قاضی گفت:به قول شما بنده سی سال در نظام خدمت کردم و حالا با آبروی من بازی شده است و ۸۰روز در انفرادی بودم بگذارید از خود دفاع کنم.

قاضی گفت:نگویید که در انفرادی بودید چون مرتکب جرم شدید شما را به زندان انداختند اگر حتی یک ریال هم دست درازی به نظام شود با آن برخورد می شود.

هروی گفت:اجازه دهید حرف بزنم بانک زنجانی خودش گفته که فلاح فقط همراه بوده و هیچ نقشی در معاملات ندارد.مثلا من در سفر های مختلفی بودم به عنوان مثال یک بار همراه مسئولان قرارگاه بودم .اینکه بنده صرفا به خاطر همراه بودنم مجرم شوم درست نیست، اگر یک صفحه و یا یک جمله پیدا شد که نشان دهد که بنده در بانک اف ای ای بی سمت داشتم و یا دستوری دادم و یا پشت میز نشسته باشم شما درست می گویید.

وی گفت :بنده چند بار با بابک زنجانی به سفر رفتم که یک بار با مسئولان قرارگاه و یک بار با مسئولان بانک ملت بود.

قاضی مقیسه گفت:اقای هروی بنده سوال دارم که شما چه سمتی داشتید که همراه زنجانی به سفر می رفتید اینکه بخواهید در ملاعام خطبه بخوانید و خود را مذهبی نشان دهید درست نیست پیراموت کیفر خواست صحبت کنید .

بنده سوال دارم ایا شما عضو ستاد ویژه تدابیر اقتصادی بودید و یا نه؟

هروی گفت:حتی اگر یک نفر من را در جلسات این ستاد دیده باشد شما درست می گویید.

وی در خصوص خرید بانک اف ای ای بی توسط بانک ملت گفت:بانک ملت به دنبال دور زدن تحریم ها توسط افراد غیر دولتی بود،بانک خودش مسئول و شورا دارد که بررسی کند چه کاری بهتر است انجام بدهد.

قاضی مقیسه گفت:شما چه کاره بودید که قرارداد بانک اف ای ای بی توسط بانک ملت را امضا کردید؟

هروی گفت:آیا مگر امضای بنده ملاک است؟ مگر قرار بود گوجه فرنگی بخرم جای شگفتی است که برای انتقاد از یک فرد به این موضوعات متوسل می شوند بنده فقط به عنوان مشاور همراه زنجانی بودم.

رئیس دادگاه در ادامه پرسید: شما چکاره بودید که در جلسه بانک ملت با زنجانی حضور داشتید؟

متهم پاسخ داد: متاسفانه مطالب به نوعی بیان شده که گویا من مسئولان بانک ملت را متقاعد کردم، بانک خارجی بخرند. بانک ملت از قبل چنین برنامه ای داشت. از مسئولان بانک ملت کسی را نمی توان پیدا کرد که بگوید فلاح به ما پیشنهاد خرید داده است.

نجفی نماینده دادستان نیز خطاب به متهم ردیف سوم گفت: چرا اظهارات خود را فراموش کردید دادستان در مقام جرم، دشمنی و دوستی با کسی ندارد.

قاضی مقیسه گفت: شما می گویید مستندات ارائه شده از سوی دادستان جعل است!

در ادامه قاضی مقیسه ختم جلسه را اعلام کرد و گفت:جلسه بعدی ۱۶مرداد ماه برگزار می شود.
انتهای پیام/