بنیانگذار شرکت آمازون آمریکا، عربستان را به هک کردن گوشی تلفن همراه خود و افشای عکس‌های خصوصی‌اش متهم کرد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، جف بیزوس، مالک شرکت آمازون و روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، عربستان سعودی را به هک کردن گوشی تلفن همراه خود متهم کرد.

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان فاش کرد دفتر دادستانی آمریکا تحقیقاتی را درباره اتهامات بیزوس علیه عربستان در خصوص دست داشتن این کشور در افشای عکس‌های خصوصی‌اش در نشریه نشنال انکوایرر، آغاز کرده است.

بیزوس، مقامات سعودی را به دستیابی به اطلاعات خصوصی او از تلفن همراهش، متهم و تاکید کرد سعودی‌ها با انتشار بخشی از تصاویر خصوصی‌اش قصد داشتند از او باج خواهی کنند.

این میلیاردر آمریکایی این اقدام سعودی‌ها را به پوشش خبر‌های مربوط به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی، در روزنامه واشنگتن پست مرتبط می‌داند.

مشاور امنیتی مالک شرکت آمازون در این باره گفت: کارآگاهان و کارشناسان متعدد تا حد زیادی به این باور رسیدند که سعودی‌ها توانستند گوشی تلفن همراه بیزوس را هک کنند و به اطلاعات خصوصی او دسترسی پیدا کنند.

شایان ذکر است، شرکت ”آمریکن مدیا“ صاحب نشریه ”نشنال انکوایرر“ این نشریه را به علت رسوایی‌های متعدد، برای فروش گذاشته است. رسوایی‌های این نشریه، باعث مخدوش شدن اعتبار شرکت آمریکن مدیا و ضرر اقتصادی برای آن شده است. این نشریه با ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هم به صورت غیرقانونی، همکاری داشته است.

بیزوس این هفته با نمایندگان دادستان فدرال آمریکا در نیویورک، برای رسیدگی به اتهامات خود علیه عربستان درباره دست داشتن این کشور در برملا کردن عکس‌های خصوصی او، دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام/