روند کاهشی نرخ دلار در صرافی‌ها به پیروی از روز گذشته ادامه داشته و امروز دلار به طور جدی وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد.

به گزارش پایان تیتر، روند کاهشی نرخ دلار در صرافی ها به پیروی از روز گذشته ادامه داشته و امروز دلار  به طور جدی وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد.
این کاهش نرخ در هفته های گذشته به وفور مشاهده شده است به طوری که حتی نرخ ارز مسافرتی بانک ها که یورو است با کاهش قابل توجهی از ۱۴ هزار ۵۰۰ تومان به کانال ۱۳ هزار تومان نزول پیدا کرده است.
یک مقام مسئول در بانک ملی  گفت: نرخ رسمی ارز مسافرتی که از سوی بانک مرکزی به بانک ابلاغ می شود چند روزیست با روند کاهشی به مرز ۱۳ هزار تومان میل پیدا کرده است.
وی افزود: نرخ معامله ای امروز یورو در بانک ها ۱۴ هزار ۱۶ ریال است که بر اساس مدارک و گذرنامه به مسافران و دانشجویان ارائه می‌شود.
نرخ کاهشی امروز تابلوی صرافی ها را به رقم ۱۱ هزار ۸۰۰ تومان مزین کرد که تفاوت این جا به جایی در روزهای گذشته مشهود است.
یکی از صراف های مجاز ، در خیابان فردوسی  دلیل این کاهش نرخ را مجازات متخلفان ارزی و سکه می‌داند و می گوید: زمانی که قانون صریح اجرا می‌شود مطمئن باشیم که قیمت ها واقعی و مشکلات بر طرف خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون اکثر صرافی ها خرید و فروش را بر قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ و ۱۱ هزار و ۹۰۰ انجام می دهند.ه البته مجوز بانک مرکزی برای واردات اسکناس توسط صرافی ها نیز در این موضوع بی تاثیر نبوده است.
ورود نرخ دلار به کانال 11 هزار تومان/مجازات اخلالگران بازار ارز تاثیر بسزایی بر کاهش نرخ دارد
امروز بانک مرکزی با انتشار همین موضوع به کاهش قیمت ارز مهر تأیید زد.
انتهای پیام/