نماینده مردم ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از فازهای صنعتی ارس گفت: مجلس از ایجاد مناطق آزاد جدید حمایت می‌کند.

به گزارش پایان نیوز؛ سلمان خدادادی در جریان بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از ارس گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس از برنامه اصولی دولت در توسعه مناطق آزاد حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه موافق توسعه مناطق آزاد است، اظهار کرد: توسعه کشور و حرکت در مسیر رفع معضل بیکاری در گرو توسعه مناطق آزاد است.

خدادادی  با بیان اینکه عمران و آبادی جلفا در زمان حاضر مرهون تأسیس و فعالیت منطقه آزاد ارس است، گفت: جلفای آباد و توسعه یافته امروز زمانی به شهر بدون گورستان ایران مشهور بود زیرا سکونتی در آن وجود نداشت اما در حال حاضر و به رغم زمان کوتاه سپری شده از تاسیس منطقه آزاد ارس، تحول بسیار ملموسی را در این نقطه جغرافیایی مشاهده می‌کنیم.

وی گفت: امروز در جلفا کارگرانی از مرند، تبریز و استان های همجوار دیده می شوند که برای بهره مندی از فرصت های شغلی ایجاد شده در مرکز منطقه آزاد ارس حضور دارند.

رئیس کمیسون اجتماعی مجلس درباره آثار این بازدید هم گفت: مناطق آزاد در کمیسیون اجتماعی مجلس موضوعیت ندارند اما وقتی ۲۰ نماینده عضو این کمیسیون از نزدیک با پتانسیل های ارس آشنا می شوند، باید انتظار اثرگذاری مثبت در فضای عمومی مجلس را از این افراد داشت ضمن اینکه توسعه مناطق آزاد برابر با تلاش برای رفع معضل بیکاری است که این موضوع را در کمیسیون اجتماعی مجلس با جدیت تعقیب می‌کنیم.

به گزارش ایسنا؛ اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آذربایجان شرقی از چهارشنبه وارد منطقه آزاد ارس شده‌اند و بعد از بازدید از چند واحد سرمایه گذاری و نشست با مسولین منطقه آزاد ارس، بعدازظهر امروز جلفا را به مقصد تهران ترک خواهند کرد./

انتهای پیام