سخنگوی کمیسیون شوراها از مخالفت اعضای این کمیسیون با مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ، درباره جلسه عصر امروز ۱۳ آبان ماه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، اظهار کرد: طرح استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان برای شهردار تهران در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سوال این استفساریه این بود که آیا همچنان که معاونان رئیس جمهور طبق قانون از قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنا شده اند، شهردار تهران نیز هم مستثنی می شود یا خیر.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: پس از بحث و بررسی، اعضای کمیسیون با این طرح استفساریه مخالفت کردند و شهردار تهران را هم ردیف  بامعاونان رئیس جمهور ندانستند.

سلیمی خاطرنشان کرد: بر این اساس اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کردند که شهردار تهران نباید از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی شود.

وی همچنین با اشاره به بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس هم در این جلسه، گفت: برخی مواد آن شامل استانی شدن انتخابات، نوع تبلیغات انتخاباتی و … بررسی و تصویب شد و در جلسات آینده جزئیات آن بررسی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون شوراها همچنین با اشاره به بررسی استیضاح رحمانی فضلی وزیر کشور هم، اظهار کرد: درخواست استیضاح وی ۲۵ امضا داشت که ۱۶ نفر از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفته لذا این استیضاح از حد نصاب افتاد.

وی تأکید کرد: رئیس کمیسیون شوراها گزارش این استیضاح را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کرد.

انتهای پیام/