رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری‌ برای بیمه تمامی کارگران ساختمانی خبر داد وگفت: کمیسیون به صورت جدی این موضوع را از سوی سازمان تامین اجتماعی پیگیری خواهد کرد.

به گزارش پایان نیوز،  سلمان خدادادی با تاکید بر اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس به صورت جدی موضوع بیمه تمامی کارگران ساختمانی را پیگیری می‌کند، افزود: حذف بیمه کارگران ساختمانی از موضوعات مهمی است که کمیسیون در حال پیگیری آن است که امیدواریم با همکاری سازمان تامین اجتماعی در این رابطه به جمع بندی نهایی و کلی برای تحقق بیمه کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند برسیم زیرا اگر بیمه این قشر مورد توجه قرار نگیرد به تبع آن مشکلات زیادی برای این آنها به وجود می‌آید.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نشست اخیر کمیسیون متبوع خود با مسئولان سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان میلاد، گفت: دراین جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد که یکی از آنها موضوع سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی بود که مقرر شد در جلسات آتی میان اعضای کمیسیون و مسئولان سازمان تامین اجتماعی نشست هایی  برگزار و نمایندگان و مسئولان سازمان نظرات خود را برای رفع این مشکل  ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، وجود بیمه را در بهبود وضعیت کارگران ساختمانی بسیار حائز اهمیت خواند وافزود: هر چند موضوع بیمه کارگران ساختمانی چندین سال است از سوی دولت، سازمان تامین اجتماعی، سندیکای کارگری و انبوه سازان در حال پیگیری است ولی هنوز هستند کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و برخی از کارگران ساختمانی به دلایل مختلف از مزایای این بیمه برخوردار نشده اند.

خدادادی از سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی انتقاد و با تشریح علل سهمیه بندی بیمه آنها، گفت: از آنجایی که دولت به تعهدات خود در پرداخت مابه التفاوت  بیمه قالیبافان عمل نکرد بنابراین سازمان تامین اجتماعی به دلیل نگرانی از عدم همکاری دولت برای بیمه این قشر سقف تعیین کرد زیرا عدم همکاری دولت باعث می شود بار مالی زیادی به صندوق تامین اجتماعی تحمیل شود در حالی که صندوق ها برای بقا باید هم خروجی و هم ورودی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه  بیمه کارگران ساختمانی باید با کار کارشناسی، دقیق و علمی انجام شود، تصریح کرد: تحقق بیمه کارگرانی که تحت پوشش قرار نگرفتند باید به نحوی انجام شود که بار مالی اضافی به صندوق تامین اجتماعی تحمیل نشده و در کنار این، مشکل کارگران نیز مرتفع شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، از تصاحب مشاغل کشور از سوی کارگران اتباع بیگانه انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر ۲ میلیون نفر از کارگران اتباع بیگانه به صورت قانونی و غیرقانونی بازار کار کشور را اشغال کرده‌اند درحالیکه جوانان کشور با معضل بیکاری دست وپنجه نرم می‌کنند بنابراین برخورد با اتباع بیگانه غیرمجازی که بازار کار کشور را اشباع کرده اند از جمله راهکاری‌هایی است که باعث رفع مشکلات کارگران و نیروی کار کشور می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اکثر افرادی که به حاشیه نشینی روی می آورند کارگران ساختمانی هستند، یادآور شد: باید به رفع مشکلات کارگران ساختمانی به ویژه بیمه آنها به صورت جدی توجه شود./

انتهای پیام