رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه یکی از بدهکاران کلان به سیستم بانکی دولت است، گفت:در اصلاح قانون نظام بانکی در هر زمینه ای که نیاز به احکام قانونی باشد به صورت لایحه تقدیم مجلس می شود .

به گزارش پایان نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر نوبخت  با اشاره به تصمیم دولت برای اصلاح نظام بانکی و ارائه لایحه در این خصوص به مجلس گفت: در اصلاح قانون نظام بانکی در هر زمینه ای که نیاز به احکام قانونی باشد به صورت لایحه تقدیم مجلس می شود و در هر  زمینه  که بتوان از اختیارات دولت بهره جست، با استفاده از اختیارات اصلاحیه  اجرایی می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با بیان اینکه تقویت اقتصاد ملی نیازمند همکاری و تشریک مساعی بانک ها است، افزود:بخش قابل توجهی از سپرده های مردم  که در بانک ها سپرده گذاری شده به دلیل مطالبات بانک ها از تسهیلات گیرندگان در اختیار آنها نیست.

یکی از بدهکاران کلان به سیستم بانکی دولت است

وی با اشاره به اینکه امکانات بانک ها برای پرداخت تسهیلات جدید محدود است، ادامه داد:یکی از بدهکاران کلان به سیستم بانکی دولت است، بنابراین باید بدهی خود را به بانک ها پرداخت کند، تا به همان میزان نظام بانکی بتواند تسهیلات در اختیار بنگاه های تولیدی قرار دهد.

سخنگوی دولت تصریح کرد:دولت از ظرفیت قانونی بند ب ماده ۲۶ قانون پولی، بانکی می تواند در خصوص تادیه بدهی دولت به بانک مرکزی استفاده کند./

انتهای پیام