حیدرزاده از دو مصوبه جدید شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون ارشد پزشکی خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی درباره لغو محرومیت دانشجویان انصرافی آزمون ارشد پزشکی، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار شد، دانشجویان انصرافی شامل محرومیت یک ساله می شوند.

وی به امتیاز ویژه برای داوطلبان در سال ۹۸ بیان کرد:  به دلیل وجود موارد انصرافی از واجدین شرایط استفاده از سهمیه درخشان سال‌های قبل، در جلسه چهارم شورای سنجش و پذیرش تصمیم گیری شد تا محرومیت برای پذیرش دانشجو صرفا برای یک دوره در سال ۹۸ اعمال نشود.

حذف سهمیه بدون آزمون رشته‌های فاقد رشته همنام در مقطع ارشد

رئیس سنجش آموزش پزشکی درباره موضوع حذف سهمیه بدون آزمون برای رشته‌های فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد گفت: سهمیه بدون آزمون برای رشته‌های فاقد رشته همنام در آزمون ارشد علوم پزشکی حذف شد و به جای سهمیه بدون آزمون برای این رشته‌ها، ۱۰ درصد سهمیه با آزمون اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: مصوبه حذف سهمیه بدون آزمون برای رشته‌های فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد در چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸ به تصویب رسید و از  آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ به بعد اجرایی خواهد شد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی یادآوری کرد: ثبت نام جدید و ویرایش مجدد آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روز سه شنبه ۷ خرداد فعال خواهد شد و این آخرین مهلت تمدید ثبت نام و ویرایش است و آزمون ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ که قرار بود در تاریخ‌های ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه برگزار شود به دلیل وقوع سیل در برخی نقاط کشور در روزهای ۲۷ و ۲۸ تیر ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/