به گزارش پایان تیتر به نقل از مدیکال اکسپرس، یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که درک بهتر این متابولیت و نقش آن در پاسخ ایمنی می‌تواند طراحی ایمنی درمانی را بهبود بخشد و پاسخ‌های طولانی‌تری در برابر انواع مختلف سرطان ایجاد کند و همچنین استراتژی‌های واکسن را تقویت کند. این یافته ها به صورت آنلاین توسط مجله Science Immunology در مقاله ای با عنوان “سطوح NAD(H) تک سلولی دینامیک انبساط لنفوسیت کلونال را پیش بینی می کند” منتشر شد.

آنتی ژن ها مواد خارجی هستند که سیستم ایمنی بدن ما آنها را تشخیص می دهد و با تولید سلول های T و B بیشتر به آنها پاسخ می دهد. این سلول ها هر کدام گیرنده های منحصر به فردی دارند که آنتی ژن های خاص را تشخیص می دهند و می توانند به طور مناسب پاسخ دهند و زمانی که دوباره در معرض همان آنتی ژن قرار می گیرند، می توانند “به یاد بیاورند” و به طور مشابه پاسخ دهند.

اینکه یک سلول T یا B چقدر آنتی ژن خود را خوب می بیند به عنوان میل آن شناخته می شود. این مفهوم اساسی ایمونولوژی نحوه عملکرد واکسن ها است. هنگامی که آن سلول‌های T و B با یک پاتوژن مواجه می‌شوند، بدن به آنهایی نیاز دارد که بهترین آنتی‌ژن را با میل ترکیبی بالا تشخیص می‌دهند تا سریع‌تر تقسیم شوند تا سلول‌های دختر بیشتری تولید کنند و به مهاجم «حمله کنند».

با این حال، مکانیسم های زیربنایی در مورد اینکه چرا سلول های ایمنی با میل ترکیبی بالا به طور موثرتری پاسخ می دهند، برای محققان یک راز باقی مانده است. پس از مشاهده یک آنتی ژن، شیمی درون سلول های T و B باید تغییر کند تا به آنها اجازه دهد تا به درستی پاسخ دهند. محققان در این مطالعه می‌خواستند متابولیسم را بررسی کنند تا بفهمند چه چیزی باعث می‌شود سلول‌های میل ترکیبی بالا بدانند که برای پاسخ مناسب باید سریع‌تر تقسیم شوند.

ویل بیلیس، نویسنده ارشد این مطالعه، دکترا، استادیار پاتولوژی و پزشکی آزمایشگاهی در CHOP و مدرسه پرلمن، می‌گوید: «ما می‌خواستیم ببینیم که آیا متابولیت‌های خاص به میل ترکیبی گیرنده‌های سلول T و گسترش سلول‌های T کنترل‌شده در طول پاسخ‌های ایمنی حساس هستند یا خیر». پزشکی از دانشگاه پنسیلوانیا.

محققان نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NAD) را به عنوان یک جزء کلیدی و وابسته به میل ترکیبی در برنامه ریزی مجدد متابولیک گیرنده سلول T در طی مراحل اولیه فعال سازی سلول T شناسایی کردند.

با استفاده از فلوسیتومتری، محققان می‌توانند بلافاصله پس از فعال‌سازی، NAD را در سلول‌های منفرد بررسی کنند و نشان دهند که چگونه تعداد دفعاتی که سلول‌های T می‌توانند در آینده تقسیم شوند را دیکته می‌کند. بنابراین، محققان اساساً می‌توانند پیش‌بینی کنند که سلول‌های T چگونه رفتار می‌کنند و چند بار تقسیم می‌شوند بر اساس مقدار NAD که با آن شروع کردند.

علاوه بر این، محققان دریافتند که دستکاری مقدار NAD که یک سلول مجاز به ساخت است می‌تواند زمانی که سلول از حالت استراحت به تمایل به تقسیم می‌رود را کنترل کند، که نشان می‌دهد این متابولیت می‌تواند برای بهبود پاسخ در برخی درمان‌ها یا واکسن‌های مبتنی بر سلول T مورد استفاده قرار گیرد. .

ما معتقدیم که این کار نشان می‌دهد که چگونه تفاوت‌های تک سلولی در متابولیسم دلیلی کلیدی است که چرا سلول‌های مشابه گاهی رفتارهای متفاوتی از خود نشان می‌دهند و این ممکن است بینشی در مورد فرآیندهای زمینه‌ای ایجاد کند که باعث بیماری و اختلال در عملکرد می‌شود که به سادگی با تنظیم ژن یا سیگنال‌دهی قابل توضیح نیست.» بیلیس گفت.

با کار بیشتر، ما همچنین معتقدیم که این اطلاعات می‌تواند به طور بالقوه برای بهبود استراتژی‌های واکسن و پاسخ و ماندگاری درمان‌های مبتنی بر سلول مورد استفاده برای درمان سرطان و سایر بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد.»

مترجم: بیتا جعفری

انتهای پیام/