نوشیدن دمنوش‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف دارند.

به گزارش  پایان نیوز؛  میخچه از مشکلات رایجی است که در نقاط مختلف پا و به ویژه در انگشتان پا ایجاد می‌شود و علت به وجود آمدن آن، ضخیم شدن لایه‌های پوست بر اثر فشار و سایش متوالی است.در این مطلب روش‌های خانگی را معرفی می‌کنیم که تاثیر بسزایی در درمان میخچه پا دارند.

سنگ پا

ماساژ دادن میخچه و قسمت های مجاور آن با سنگ پا یک درمان موثر است. سنگ پا  پوست سخت را از بین می‌برد و درد  را کاهش می‌دهد.

طرز استفاده از سنگ پا

قبل از خواب،  پای خود را در آب گرم به مدت ۱۰ دقیقه خیس کنید تا پوست سخت نرم شود سپس منطقه آسیب‌دیده را به آرامی از جلو و عقب به مدت سه تا پنج دقیقه با سنگ پا ماساژ دهید.با یک توپ پنبه‌ای به محل مورد نظر روغن کرچک بزنید و رویش را بپوشانید تا یک شب بماند.چند روز این کار را انجام دهید تا میخچه به طور کامل از بین برود.

محو میخچه با روش‌های خانگی

طرز مصرف سرکه  سفید

قبل از رفتن به رختخواب،  یک قسمت سرکه سفید را با سه قسمت آب مخلوط کنید تا رقیق شود سپس با وسیله نرمی بر روی میخچه ماساژ دهید، صبح روز بعد میخچه پوسته پوسته می شود آن را با سنگ پا تمیز کنید سپس به محل مورد نظر روغن زیتون یا روغن نارگیل بزنید.روزانه یک‌بار این کار را انجام دهید تا میخچه به طور کامل از بین برود.

محو میخچه با روش‌های خانگی

طرز استفاده از جوششیرین

۲ تا سه قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را به مقداری آب گرم اضافه کنید سپس پای خود را در این محلول به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید.  منطقه آسیب‌دیده را با سنگ پا ماساژ دهید تا پوست مرده از بین برود.

همچنین می‌توانید با یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین، آب لیمو و کمی آب، خمیر درست کنید سپس خمیر را بر روی میخچه ماساژ دهید و رویش را پانسمان کنید تا یک شب بماند صبح روز محل مورد نظر را با آب بشویید و با سنگ پا لایه برداری کنید.

محو میخچه با روش‌های خانگی

طرز مصرف لیمو

آب لیموی تازه را روی میخچه می‌زنیم سپس صبر می‌کنیم تا خشک شود حداقل روزانه سه بار این کار را انجام دهید.

روش دیگر، خیس کردن ۲ قطعه از میخک در یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو به مدت ۱۵ دقیقه است. میخک باید به طور کامل در آب‌لیمو حل شود سپس این محلول را به محل میخچه می‌زنیم و صبر می‌کنیم تا در معرض هوا خشک شود.روزانه چند بار این کار را انجام می‌دهیم.

همچنین می‌توانید با کمی آب‌لیمو یک خمیر درست کنید. خمیر را بر روی میخچه می‌زنیم، آن را با نوار زخم می‌بندیم تا یک شب بماند.

محو میخچه با روش‌های خانگی

طرز استفاده از سیر

نصف سیر را به محل میخچه بزنید و اجازه دهید تا پوست خشک شود.آن را با یک نوار زخم‌ ببندید تا یک شب بماند. صبح روز بعد، پانسمان را باز کنید و پای خود را با آب گرم بشویید. این کار را هر شب تا از بین رفتن کامل میخچه تکرار کنید.

همچنین می‌توانید ۲ تا سه حبه سیر را به قطعات کوچک برش داده کمی نمک بر روی آن بزنید.روی میخچه را با سیر نمک زده ببندید تا سه روز بماند.پس از سه روز میخچه از بین می‌رود در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

محو میخچه با روش‌های خانگی

روش دیگر این است که ۲ حبه سیر را با کمی سرکه بر روی میخچه ماساژ می‌دهیم. با قرار دادن یک توپ پنبه، روی آن را با نوار زخم به مدت دو تا سه ساعت می‌بندیم سپس پانسمان را برمی‌داریم و آن را تمیز می‌کنیم.چند هفته این کار را انجام دهید.

انتهای پیام/