معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام جعلی  بودن یک سایت نیازمندی دریافت یارانه نقدی به نشانی  www.yaranesms.com از شهروندان درخواست کرد : فریب این گونه سایت ها را نخورند .

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ ” رامین پاشایی “معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت : به تازگی تعدادی از مجرمان با راه اندازی سایت و ارسال پیامک اقدام به تحریک و هدایت مردم به در گاه های جعلی بانکی تحت عنوان جلوگیری از قطع یارانه ها می کنند که در این خصوص پرونده های قضایی لازم تشکیل و در دست پیگیری است .

وی ادامه داد : پس از هدایت متقاضیان به این صفحات و درگاه های جعلی (فیشینگ ) ، افراد کلاهبردار و سود جو با بدست آوردن اطلاعات کارت بانکی قربانیان نسبت برداشت غیر مجاز از حساب آنان اقدام می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه شهروندان چطور می‌توانند از گرفتار شدن در دام چنین سایت‌ها و سامانه‌هایی پیشگیری کنند، گفت: هموطنان گرامی توجه داشته باشند اخبار را از سایت‌های رسمی سازمان‌ها پیگیری کنند و اگر پیامکی به دست آنها رسید و موارد دیگر ، صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان بررسی کنند، مثلاً در مورد یارانه‌ها لازم است اخبار دقیق از سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: مسئله دیگر آدرس سایت هاست، عموم مردم لازم است توجه داشته باشند که به طورکلی تمام سایت‌هایی رسمی و خدماتی در داخل کشور به دامنه IR ختم می‌شوند و سایت‌هایی با دامنه .COM و …، سایت نهادهایی مانند سازمان هدفمندی یارانه‌ها و … نیست.

وی اظهار داشت : مهم‌تر از همه این است که هیچ نهاد رسمی از شهروندان تقاضای رمز دوم کارت، CCV2 و نظایر آن را نمی‌کند و اگر سامانه‌ای چنین مشخصاتی را بخواهند قطعاً جعلی است و با هدف جرایم مالی ایجاد شده است.

سرهنگ پاشایی گفت : در صورت اینکه برخی از به علت عدم آگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سود جو وکلاهبردار قرار داده اند لازم است به طور سریع رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند و برای فعال سازی رمزهای یک بار مصرف کارت های بانکی خود اقدام کنند .

این مقام انتظامی در پایان از عموم مردم خواست:هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش تماس با ما به این حوزه پلیسی گزارش کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/