رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به پرونده‌ای گفت: در واگذاری سیم‌کارت‌های خود به دیگران نهایت دقت را داشته باشید، زیرا هر گونه سوء استفاده از سیم‌کارت، مالک اصلی آن دچار مشکل خواهد شد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار داشت : در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه شخص ناشناسی در اینستاگرام اقدام به ارسال پیام‌های تهدید‌آمیزی به بنده می‌کرد، موضوع در اسرع وقت تحت رسیدگی کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سیم‌کارت در اختیار مالک اصلی خود نبوده و آن را در اختیار دوست خود قرار داده است.

سرهنگ نصرتی گفت: در روند رسیدگی به پرونده عامل ایجاد مزاحمت،مورد شناسایی قرار گرفت و در تحقیقات بعمل آمده اقرار کرد که سیم کارت دوستم در اختیارم بوده و از طریق همان سیم‌کارت با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت  کردم .

این مقام مسوول به شهروندان توصیه کرد: از واگذاری سیم کارت به دیگران خودداری کرده و در صورت عدم استفاده از آن، تمامی اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی فعال بر روی آن را حذف نموده و سپس سیم‌‌کارت را غیر‌فعال کنید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در موضوع مذکور مزاحمت در فضای مجازی مطرح می باشد، هشدار داد: هر گونه ایجاد مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و برابر قانون جرایم رایانه‌ای مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی به دنبال خواهد داشت.

این مقام انتظامی در پایان گفت: شهروندان با مراجعه به سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) می‌توانند از آخرین حوادث اطلاع پیدا کرده و صورت مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی آن را از قسمت ارتباطات مردمی این سایت به پلیس اعلام دارند.