رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس در حاشیه نشست کمیته مناسب سازی این شهرستان پیشنهاد داد مسئولین ارشد شهری برای درک بهتر مشکلات معلولین در سطح شهر طی اقدامی نمادین مسیری را با ویلچر طی کنند.

به گزارش پایان نیوز،  علیرضا فتاح پور طی پیشنهادی گفت: در  اقدامی نمادین و به منظور درک بهتر مشکلات معلولین، مسئولین ارشد شهری از جمله فرماندار  مسیری را با ویلچر از یکی از معابر شهرستان فردیس  عبور کنند و بهزیستی ویلچر مورد نیاز را تهیه خواهد نمود.

گفتنی است این پیشنهاد مورد موافقت اعضای جلسه قرار گرفته و مصوب شد.

وی افزود: مناسب سازی یکی از راهکارهای ارتقاء کیفیت زندگی برای کلیه افراد جامعه به‌ویژه افراد دارای معلولیت است که متأسفانه کمتر مورد توجه مسئولین قرار می گیرد. گاهی طی مسیر حتی در معابر کنونی و در وضعیت موجود برای برای افراد سالم نیز غیر ممکن است.

رئیس اداره بهزیستی فردیس گفت: امیدواریم اجرای این اقدام نمادین، منجر به تسریع اجرای مناسب سازی، تسهیل در تردد و رفع مشکلات  معلولین توسط مسئولین محترم گردد.

وی با بیان اینکه در شهرستان فردیس بیش از ۶ هزار معلول شناسایی شده که آمار واقعی رقم بیشتری را نشان خواهد داد اظهار داشت: در صورت تأمین بودجه و با اجرای طرح CBR و آمارگیری خانه به خانه ، تعداد معلولین شهرستان فردیس بسیار بیشتر از رقم شناسایی شده کنونی خواهد بود که نیازمند توجه ویژه مسئولین و حمایت دستگاه ها برای اجرای طرح های حمایتی و اصلاح معابر می باشد.

 فتاح پورافزود: ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان  به صراحت کلیه مؤسسات، سازمانها، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی را موظف به اجرای مناسب سازی ابنیه و تسهیل در تردد معلولین نموده  است؛ بر این اساس هریک از دستگاه ها موظف به اجرای نص صریح قانون و اجرای مناسب سازی می باشند.

وی  صدا و سیما را مسئول اطلاع رسانی و انعکاس مشکلات معلولین و معایب سطح شهر خواند و ادامه داد: عدم مشارکت نماینده صدا و سیما در جلسات کمیته مناسب سازی فردیس قابل توجیه نیست در حالیکه این نهاد قانونا موظف به برنامه سازی، آموزش و اطلاع رسانی می باشد که امیدوارم همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند.

این مسئول همچنین اظهار داشت: با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس به زودی سالن ها و امکانات ورزشی جهت استفاده رایگان معلولین در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.