وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مستمری شهدای آتش نشان از امروز بدون تشریفات اداری برقرار می‌شود.

به گزارش پایان نیوز ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز با حضور در محل حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، گفت: این حادثه بسیار تلخ و غم‌انگیز بود و برای آنکه آلامی از درد مردم کاهش پیدا کند در گام اول کارگران بیکار شده این مرکز تجاری از فردا صبح به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی برای دریافت بیمه واقع در خیابان حافظ مراجعه کنند.

وی افزود: البته افرادی که بیمه شده تأمین اجتماعی باشند و اسامی‌شان در لیست وجود داشته باشد، موارد را انتقال دادیم تا کارشان به سرعت انجام شود تا بتوانیم بیمه بیکاری آنان را برقرار کنیم.

ربیعی تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن شب عید و فعال شدن چرخه زندگی کارگران بیکار شده این مرکز، وجوه اداره شده سازمان تأمین اجتماعی را در  اختبار بانک رفاه قرار دادیم و قرار است چند روز آینده اعلام شود، همچنین وام ارزان قیمت به کارگران بیکار شده‌ داده خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای هر شخص وام مشخصی را درنظر گرفته‌ایم تا مشوقی شود تا این افراد به کار مشغول شوند و سپس اسامی این افراد به سایت وزارت کار اعلام می‌شود، بیشترین افراد نیز در حوزه دوخت لباس فعالیت داشتند و برای اینکه کار اساسی‌تر صورت گیرد با استاندار تهران صحبت کردم تا بتوانیم یک محل موقتی را در تهران برای این افراد آماده کنیم تا به عنوان یک مرکز تولید موقت ایجاد شود.

ربیعی با بیان اینکه ما برای اینکه بتوانیم این محل را احیا کنیم، افزود: با صندوق کارآفرینی امید صحبت کرده‌ایم تا بتوانیم وام‌های خردی را برای استقرار چرخ خیاطی‌ها و سرمایه‌های در گردش در این مرکز قرار دهیم.

وی با اشاره به وضعیت خانواده‌های قربانیان آتش‌نشانی گفت: با توجه به آسیب‌دیدگی‌هایی که این افراد پیدا کرده‌اند برای آنکه نگهداری این افراد پس از درمانشان با سختی همراه نشوند هرگونه هزینه تکمیلی درمان آنها را سازمان تأمین اجتماعی متقبل خواهد شد تا کار درمانشان به طور کامل انجام شود.

ربیعی تأکید کرد: مستمری افرادی که به شهادت رسیدند از همین امروز بدون تشریفات اداری برقرار خواهد شد و بیشتر سعی خواهیم کرد در جهت فعالیت افراد بیکار شده این مرکز تجاری تلاش کرده و وضعیتشان را زودتر ساماندهی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: امروز صبح وزیر کشور با هیئت امنای ساختمان پلاسکو جلسه‌ای دارند و قرار است با آنان همفکری برای فعالیت کارگران بیکار این مرکز تجاری انجام شود.

انتهای پیام/