به گزارش پایان نیوز  ، آخرین گزارش ها تایید می کند که ۱۷ نفر در این دو حادثه به شهادت رسیده‌اند. هویت ۱ شهید هنوز مشخص نشده  است.

ایران اسلامی سالهاست که قربانی ترور است. تروری که رئیس جمهور، چهره‌های سیاسی و مردم کوچه و بازار همگی به یک اندازه در آن سهیمند و آن چیزی نیست جز شهادت.

در حادثه تروریستی تهران بازهم مردم عادی هدف قرار گرفتند. مشخصات ۱۶ نفر از شهدای رمضان امسال به اختصار در این گزارش معرفی می‌شوند.

شهید حسین جلالی راد

حسین جلالی راد مسئول دفتر علی قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بود.

این شهید از ناحیه سر مورد اصابت گلوله از سوی تروریست‌ها قرار گرفت و به شهادت رسید.

شهید حسین بنی‌اردلان

حسین بنی‌اردلان رییس هیأت تنیس خراسان شمالی و دبیر اجرایی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای خراسان شمالی بود.

قرار بود در روز حادثه تروریستی، موضوع اعتراضات کاندیداهای شورای اسلامی شهر بجنورد بررسی شود که ‌بنی‌اردلان به همین منظور در دفتر علی قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس حضور یافته بود.

شهید صیاف‌علی همتی

صیاف‌علی همتی ۵۰ ساله اهل روستای گیلانکشه از توابع شهرستان طارماست.

او برای پیگیری برخی امور شخصی و دیدار با نمایندگان زنجان و طارم به بخش مراجعات مجلس مراجعه کرده بود.

شهید علی توده‌فلاح

شهید توده فلاح کارمند ساده مجلس بود که مورد هدف تروریست‌ها قرار گرفت.

شهید مهدیه هراتی

مهدیه هراتی مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان و ۳۲ ساله بود. استاد دانشگاه و از فعالان‌مدنی انجمن پایان کارتن خوابی لرستان بود.

او برای دیدار با محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس به بهارستان آمده بود.

شهید احسان آقاجانی معمار

احسان آقاجانی دانشجوی دکتری اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) و کارشناس دفتر اقتصادی مرکز پژوهشهای مجلس بود.

از ازدواج این شهید والا مقام چندماهی بیشتر نمی‌گذرد.

آخرین عکسی که این شهید برای نمایه تلگرامش انتخاب کرده بود، تصویر دست نوشته ای است که یک جمله به نقل از شهید سید مرتضی آوینی است. روی این عکس نوشته شده: هرکس می خواهد ما را بشناسد برود و داستان کربلا را بخواند. گرچه خواندن داستان را سودی نیست! اگر دل کربلایی نباشد.

شهید سید مهدی تقوی

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی تقوی مدیرعامل سابق خبرگزاری ایکنا، از فعالان جامعه قرآنی کشور و از اعضای دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی بود.

شهید تقوی از رزمندگان تخریب‌چی لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع) در دوران افتخارآمیز هشت‌ساله دفاع مقدس بود که پس از اتمام جنگ تحمیلی در کسوت روحانیت به ادامه راه جهاد و ایثار مشغول بود و در نهایت به آرزوی دیرینه خود رسید.

شهید مرادحسین چهارمحالی

شهید چهارمحالی از شهدای حادثه تروریستی دوازدهم رمضان بود.

مراسم وداع با پیکر او شب گذشته در معراج الشهدای تهران برگزار شد.

شهید جواد تیموری

شهید جواد تیموری متولد سال ۱۳۷۰ و از نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده که مسئولیت حفاظت از مجلس شورای اسلامی را به‌عهده داشت. او سال ۹۰ وارد سپاه انصار شد.

شهید تیموری اولین شهید مجلس است. برادرش «شهید رضا تیموری» سال ۶۷ در عملیات مرصاد به دست کوردلان منافق به شهادت رسید و حالا بعد از گذشت ۲۹ سال از شهادت برادر بزرگش او نیز توسط عده‌ای دیگر از ضد انقلابان کوردل و تروریست‌های تکفیری و وهابی در ۲۶ سالگی شهید شده و به سوی برادرش می‌رود. سه سال از ازدواجش می‌گذشت که همزمان با سالروز مراسم عقدش با زبان روزه توسط تروریست‌های تکفیری مهاجم در مجلس شورای اسلامی به شهادت رسید.

شهید حمید امدادی

حمید امدادی مسئول دفتر هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بود.

زمانی که او در دفتر آقای بهادری واقع در طبقه دوم ساختمان نمایندگان حضور داشته مورد اصابت گلوله تروریست‌های تکفیری قرار می‌گیرد.

شهید جعفر جعفرزاده

جعفر جعفرزاده مسئول دفتر هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بود.

زمانی که عامل انتحاری داعش نارنجک را در دستان خودش و در طبقات مجلس منفجر می‌کند دققا مقابل دفتر این نماینده مجلس بوده و شهید جعفرزاده نیز در اثر ترکش این انفجار به شهادت می‌رسد.

شهید علی قلی‌زاده

علی قلی‌زاده جوانی ایلامی بود که برای دیدار با یکی از نمایندگان استان در مجلس به تهران سفر کرده بود.

او از مداحان اهل البیت (ع) بوده و برای تأمین نیاز مالی مسجد روستای بابامرادی علیا از توابع بخش آسمان آباد شهرستان چرداول به تهران سفر کرده بود.

شهید هانیه اکبریان پیردوستی

این بانوی ۳۷ ساله از نیروهای حق‌التدیسی نهضت سوادآموزی بود که برای پیگیری مطالبات دانش‌آموزان و همکارانش به تهران آمده بود.

شهید اکبریان برای دیدار با محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس به بهارستان آمده بود.

شهید علی‌جواد زارع

علی‌جواد زارع سال ۱۳۴۲ در روستای دهگلان از توابع اسدآباد متولد شد. او در جنگ تحمیلی در سال های ۶۳ و ۶۴ در عملیات‌های مختلف حضور داشت و از چندین ناحیه مجروح شد.

شهید زارع از کارکنان مجلس شورای اسلامی و مسئول دفتر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر اصفهان بود.

شهید مازیار سبزعلی زاده

شهید مازیار سبز علی زاده متولد ۱۳۵۱ در صومعه سرا است.

سبزعلی زاده تنها شهید حادثه تروریستی در مرقد امام خمینی(ره) است. او یک باغبان ساده و مشغول انجام کارهای روزانه‌اش در باغچه‌های اطراف حرم امام بود که مورد اصابت تروریست‌ها واقع شد.

شهید سیدرضا ثابتی

سید رضا ثابتی از کارمندان اداره بندر آبادان و از بازیکنان سابق تیم‌های فوتبال نفت و جم بود. او برای پیگیری برخی امور به مجلس رفته بود.

شهید ثابتی ۴۰ سال سن داشت و از وی دو فرزند دختر بر جای مانده است.