دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه نتیجه احراز صلاحیت‌ها در انتخابات شورای شهر با حرکات غیر عادی همراه بوده است گفت: اگر رشد اقتصادی به ۸ رسیده بود ما تا این حد شکست صنایع نداشتیم.

به گزارش پایان نیوز ، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز در دفتر این تشکل برگزار شد به بررسی و تحلیل مسائل انتخابات شورای شهر، ریاست جمهوری، برجام، ثبت‌نام و عدم احراز صلاحیت محمود احمدی نژاد، عدم پخش زنده مناظرات انتخاباتی و کناره‌گیری کاندیداها به نفع یکدیگر پرداخت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به تجربه اخیر مردم تهران در رای دادن به صورت لیستی گفت: از آنجایی که بسیاری از مردم بدون شناخت و صرفا لیستی رای داده‌اند و اکنون نتیجه خوبی از انتخاب خود نمی‌بینند، بعید است که این بار به صورت لیستی رای بدهند.
وی با اشاره به اینکه جریان اصلاح طلب به دنبال یک لیست است گفت: آنها هنوز به یک جمع بندی نرسیده‌اند و تلاش این است که لیستی ارائه دهند که شهردار آینده هم از همان لیست بیرون بیاید.
باهنر در خصوص عدم احراز صلاحیت ثبت‌نام کنندگان شورای شهر تهران گفت: در این دوره چون هیات نظارت و اجرایی از لحاظ گرایش سیاسی به یک سمت متمایل بودند نحوه بررسی صلاحیت‌ها با حرکاتی غیرعادی همراه شد ‌برخی افراد رای آور را قربه‌الی الله حذف کردند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه تاکید هیات مرکزی نظارت به سمت اصولگرایان نیست ابراز امیدواری کرد: انشالله آنها آدمهای متعهدی هستند و من پیام می‌دهم که برای صلاحیت‌ها وارد رقابت نشوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه قبل از ایام عید به آیت‌الله جنتی گفته بود که من بدون کسب هر اطلاعی فکر می‌کنم احمدی ‌نژاد در انتخابات ثبت‌نام کند ، ثبت‌نام احمدی نژاد را امری غیر مترقبه خواند و تاکید کرد: استدلال مقام معظم رهبری برای عدم حضور احمدی نژاد مبنی بر اینکه انتخابات را دوقطبی می‌کند استدلالی کاملا منطقی بود زیرا موجب‌ می‌شد فضای دو قطبی هزینه‌های سنگینی به کشور تحمیل کند.
باهنر تاکید کرد: مصلحت کشور در این بود که احمدی نژاد در این دوره از انتخابات حضور نداشته باشد.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به  حذف پخش مناظره‌های انتخاباتی گفت: ابتدا هر جناح تصور می‌کرد این تصمیم ترفند جناح مقابل است ولی وقتی که همه کاندیداها معترض شدند مشخص شد این تصمیم از سوی برگزار کنندگان است.
وی با اشاره به اینکه هر ۶ نفر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خواهان برگزاری مناظره زنده هستند اظهار داشت: بر این اساس بهتر است تصمیم گیرندگان کوتاه بیایند.
باهنر استدلال تصمیم گیرندگان را جلوگیری از گسست قومی و ضربه به منافع ملی بر شمرد.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در خصوص حضور مصطفی میر سلیم از سوی حزب موتلفه در انتخابات گفت: حزب موتلفه به آیت‌الله موحدی کرمانی اطمینان داده است که در مقابل جمنا ایستادگی نکند.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که قالیباف و رئیسی در مقابل یکدیگر رقابت نکنند و اگر رقابت می‌کنند با رقیب مشترکشان باشد تا بر روی هم اثر گذاری نکنند.
باهنر با اشاره به اینکه روحانی ۴ سال سکان دار کشور بوده است، این دوره از انتخابات را برای او متفاوت از دوره قبل برشمرد و گفت: در سال۹۲ روحانی کارنامه اجرایی درا ین حد نداشته و در آن وقت عملکرد او چندان نقدپذیر نبود.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه معتقد نیستم برجام برای ما هیچ نفعی نداشته اظهار داشت: اما معتقدم که در برجام به همه حقوق خود نرسیدیم و طرف خارجی هم بخشی از تعهدات خود را عمل نکرده است چنانچه قرار بود بعد از برجام همه تحریمها برداشته شود و ما باید تا آخرین قطره حق خود را از حلقوم رقیب بیرون بکشیم.
وی با اشاره به اینکه شاخص تورم در دولت روحانی۳۰ واحد کاسته شده است اظهار داشت: سوال این است که آیا این کاهش تورم برای کشور خوب بوده است یا خیر،‌که باید گفت اگر چه تورم کم شده ولی این مصلحت اقتصاد کشور نبوده است که الان به رکود رسیده‌ایم و کاهش تورم همه کارها را تعطیل کرده است.
باهنر با اشاره به اظهارات مقامات دولتی مبنی بر اینکه روش اقتصادی به ۸ درصد رسیده است بیان داشت: اگر اینگونه بود اکنون تا این اندازه شاهد بیکاری و ورشکستگی صنایع نبودیم .
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سرمایه گذاری بیش از حد دولت بر روی برجام و چند کشور خاص غربی گفت: آیا این چند کشور همه دنیا هستند ؟ اگر چه ما نباید ظرفیت‌های کشورهای غربی را کنار بگذاریم اما از ظرفیت‌های کشورهای شرقی مثل روسیه و چین هم نباید چشم پوشی کنیم.
وی با اشاره به دوران حیات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که گفته بود اگر حمایت ما از روحانی نبود۵ درصد رای بیشتر نداشت اظهار داشت: روحانی در این دوره آن مجموعه متراکم پر رای هاشمی را ندارد.
باهنر افزود: ما در دوره گذشته به خاطر افتراق بین کاندیداهای اصولگرا نتیجه را واگذار کردیم اما در این دوره امیدورام که رئیسی و قالیباف همسو کار کنند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان خاطر نشان کرد: کارهایی که دولت می‌توانست در این ۴ سال انجام بدهد ولی انجام نداد در مقابل کارهایی که انجام داده است یک طومار بلند است.
انتهای پیام/