مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تا اول مهر امسال، از امروز خبر داد و گفت: مطالبات مهرماه داروخانه‌ها بزودی پرداخت می‌شود.

به گزارش پایان نیوز ،  سید محمدتقی نوربخش در حاشیه سومین جشنواره رتبه‌بندی شرکت‌های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با بیان اینکه مطالبات پزشکان که درمجموع ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود طی چند روز آینده پرداخت خواهد شد گفت: مجموع مطالبات بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی طرف قرارداد ۳ هزار میلیارد تومان است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد اصلی سرمایه گذاری‌های سازمان تامین اجتماعی است، گام برداشتن برای خودکفایی در تولید بنزین را از مهمترین برنامه های این سازمان برشمرد و افزود: تا سه ماه آینده نخستین مرحله از این طرح در شرکت ستاره خلیج فارس به بهره‌برداری خواهد رسید.
نوربخش با بیان اینکه این شرکت روزانه ۹۰ هزار بشکه بنزین تولید خواهد کرد، ظرفیت آن را ۳۰۰ هزار بشکه در روز دانست و ابراز امیدواری کرد با تولید این میزان بنزین بتوانیم از واردات ان بزودی جلوگیری کنیم.
وی از تولید ۳۰ داروی مهم و اثربخش در مجموع شرکت‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در یک سال اخیر خبر داد و گفت: خودکفایی در تولیدات دارو از دیگر برنامه‌های این سازمان براساس اقتصاد مقاومتی است.
نوربخش همچنین صادرات را مهمترین معیار رتبه‌بندی شرکت‌های شستا اعلام کرد.
انتهای پیام/