امینی فرد گفت: معاون وزیر بهداشت برای توضیح در مورد صندلی فروشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به کمیسیون بهداشت خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد نعیم امینی فرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره موضوع صندلی فروشی در دانشگاه‌ها علوم پزشکی و جا به جایی فرزندان هیئت علمی دانشگاه‌ها اظهار کرد: پیرامون این موضوع هجمه‌های بسیاری شکل گرفت که بسیاری از آن‌ها اساس و بنیادی ندارد.
امینی فرد گفت: در نخستین جلسه کمیسیون بهداشت پس از تعطیلات معاون آموزشی وزارت بهداشت برای توضیح در مورد صندلی فروشی و بررسی مسائل سهمیه‌های پزشکی به کمیسیون خواهد آمد.
او ادامه داد: بر اساس گزارشی ظرف ۲ سال حدود  یک هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از خدمات بهره بردند و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر منتقل شدند همچنین تعداد محدودی از خدمات دریافتی به شکل تغییر رشته بوده است.

قانون پذیرش داوطلبان با سهمیه مورد بررسی مجدد قرار گیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره سهمیه‌های پزشکی اظهار کرد: قانون پذیرش داوطلبان با سهمیه به ویژه در رشته‌های پزشکی باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد.
امینی فرد ادامه داد: بیشتر اعتراض‌ها به سهمیه ایثارگران و جانبازان بوده، اما باید توجه داشت که مشکل ما در توزیع نیروی انسانی است از طرفی امسال ۳۰ درصد پذیرش در رشته پزشکی افزایش پیدا کرده بدون آنکه تعهدی از دانشجویان برای خدمت گرفته شود.
او اظهار کرد: سهمیه مناطق محروم برای آن ایجاد شده است تا نیروی مورد نیاز در مناطق محروم را از داوطلبان همین مناطق جذب کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره موضوع جابه جایی فرزندان هیئت علمی دانشگاه‌ها و تغییر رشته به پزشکی اظهار کرد: در همه دانشگاه‌ها به اعضای هیئت علمی خود خدماتی می‌دهند، در کشور ما یکی از خدمات جا به جایی فرزندان هیأت علمی دانشگاه‌ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر با کسب ۹۲.۵ درصد نمره است از طرفی موضوع جا به جایی رشته‌ای نیز وجود دارد که به نظر من باید در مورد جا به جایی رشته‌ای بازنگری صورت گیرد.
انتهای پیام/