رئیس فراکسیون زنان مجلس از معرفی چند گزینه وزیر خانم برای وزارت آموزش و پرورش به رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، فریده اولادقباد رئیس فراکسیون زنان مجلس، با اشاره به برخی خبر‌ها در رسانه‌ها درباره انتخاب گزینه وزیر خانم برای آموزش و پرورش، گفت: ما در ابتدای این دولت نامه‌ای با ۱۵۰ امضا به حجت الاسلام روحانی دادیم و در خواست کردیم وزیر زن معرفی کند، اما عمل نکرد.

وی ادامه داد: بار دیگر در زمان معرفی چهار وزیر به مجلس، ما ۱۷ خانم فراکسیون زنان طی مکاتبه‌ای از او درخواست کردیم و البته یکبار هم بعد از استعفای بطحایی چنین موضوعی را اعلام کردیم.

اولادقباد تصریح کرد: همچنین با مطهری نماینده مردم تهران در این مورد صحبت کردیم و او نظرش این بود که برای ۳ تا ۵ خانم به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به دولت رزومه دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه قصد داشتیم خانم سعیدی را از مجلس برای این موضوع معرفی کنیم، اظهار کرد: البته گزینه‌های دیگری هم تاکنون مطرح شده اند، مانند حکیم زاده از آموزش و پرورش، خانم سویزی و حشمتیان از جامعه الزینب، اگرچه گمانه‌هایی هم هست مثلا خانم ابتکار هم فردی را معرفی کرده یا خانم اربابی معاون نوبخت هم مطرح شده است، اما هنوز رییس جمهور درباره هیچکدام تصمیمی نگرفته است.

انتهای پیام/