امام جمعه موقت تهران گفت: مقابله با فساد و بروکراسی اداری باید جهادگونه باشد تا موانع رشد را از بین ببرد.

به گزارش پایان تیتر، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک میلاد مسعود امام هادی (ع) و مناسبت‌های عرشی ماه ذی الحجه، گفت: مسئله ولایت خدا، واسطه فیض بودن بین خالق و مخلوق است، امامت عهدالله است، خداوند امامت را جعل خودش معرفی کرده که با انتخابات و شورا درست نمی‌شود و عهدالناس نیست، این ولایت مدیریت، وحدت و هدایت است. شما هیچ رهبری را در عالم سراغ ندارید که قدرت او را نگیرد، اما این ولایت مرات خدا است.

او با اشاره به نزدیک بودن عیدغدیر، ادامه داد: در عید غدیر نشان دهید که عاشق علی هستید، در آن روز برای خانواده تان بهترین غذا، هدیه و اخلاق را در نظر بگیرید. در آن روز لباس شادی، تبسم و… را فراموش نکنید همچنین بنیاد بین المللی غدیر هم چند سالی است که کاروان‌های شادی را در شهرستان‌های مختلف کلید زده و بسته‌های فرهنگی را به مساجد ارسال می‌کند. همه با هم دست به دست هم دهیم، زیرا علی در همه جا جلوه خداست.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: ما در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سوی قله داریم و مسیر‌های طولانی را یک شبه پیموده‌ایم. آنچه شما در ساقط کردن پهپاد رادارگریز پیچیده دارای قیمت گزاف آمریکایی دیدید، این موشک تازه موشک‌های درجه دوم، سوم ما بود که می‌شد آن را با اس ۳۰۰ روسی هم زد، اما این موشکِ نظام اسلامی و بومی بود. این معجزه جوان‌های دارای نبوغ با دل عاشق اینگونه پای کار هستند و ره صد ساله را در مدت کوتاهی می‌پیمایند این نقطه عطفی است که تمدنی، تمدن دیگر را تحت شعاع قرار داد. این تولد تمدن مقتدرانه نظام اسلامی و نشانه افول تمدن آلوده ظلم غربی و استکباری است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه در حوزه هواپیما سازی در کشور هواپیما‌هایی فراتر از تصور ساخته شده است، گفت: هواپیما‌های جنگی که طراح و سازنده آن و خلبانی که با شجاعت تمام ریسک کرد و اولین پرواز را انجام داد و با تجربه موفق به شکرانه آن به مقصد رهبر بزرگوارمان شرفیاب شد و مدال رضایت ایشان که به رضایت امام زمان است را دریافت کرد.

او همچنین به دستاورد‌های جوانان ایرانی در زمینه ساخت هواپیما، زیردریایی و مسائل مخابراتی نیز اشاره کرد و گفت: کار‌های بزرگی انجام شده که باید برای ملت ایران و مستضعفان جهان بازگو شود.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: مسئله دیگر دیدار نمایندگان مقاومت یمن با مقام معظم رهبری بود، اکنون یمن ۸ سال تمام بدون کمک کشوری و با دست خالی در مقابل متجاوزان آمریکایی، سعودی و اماراتی مقاومت کرده و با وجود آنکه متجاوزان ۸۰ هزار کودک را به خون کشیدند و همه جا را ویران کردند، اما مقاومت ادامه دارد.

وی توطئه تجزیه یمن را نشانه عجز و درماندگی متجاوزان دانست و گفت: در این مسیر شهدای عظیمی تقدیم شده است و پیروزی قطعی که وعده الهی است نصیب یمن خواهد شد.

حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه خاطرنشان کرد: دیدار نمایندگان مقاومت یمن از جمله رویداد‌های مهم‌بود، به عقیده من خداوند درحال پرورش زمینه‌های ظهور است.

وی ادامه داد: ۵ سال است که مقاومت مردم یمن بدون هیچ کمکی با دستان خالی انجام شده، ما با مصیبت‌های زیادی از سوی آمریکا مواجه شدیم، اما تمام این موارد نشان دهنده پیروزی مقاومت اسلامی است، من همین جا به رهبر مقاومت یمن این آینه‌ی صبر و تابع ولایت تسلیت عرض می‌کنم.

او در ادامه با بیان اینکه مسئله کشمیر جز مصیبت‌های جاری عرصه بین المللی است، تصریح کرد: از نخست وزیر هند انتظار نمی‌رفت که حرکتی برخلاف قانون و مصالح بین المللی انجام ندهد، ما به حکومت هند توصیه می‌کنیم که در کار خود تجدید نظر کند زیرا چنین اقداماتی عاقبت ندارد. حتما خداوند همراه مؤمنینی است که مورد ظلم قرار می‌گیرند، از کار خود اعلام پشیمانی کنید.

حجت الاسلام صدیقی گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی مبدأ یک خیزش جدید است، با وجود اینکه او را بستری کردند، اما اجازه معالجه ندارد، این کار با کدام وجدان سازگار است؟ این است حقوق بشر غربی؛ اکنون وقت بیداری ملت‌هاست.

خطیب جمعه تهران در پایان خاطرنشان کرد: امسال، سال رونق اقتصاد و تولید نامگذاری شده است، اما زیر ساخت‌های آن باید تامین شود، یکی از آن‌ها احترام به پول ملی و بالابردن ارزش پول ملی است. با این قیمت ارز، صادرات انجام می‌شود، ولی ارزش افزوده ندارد و صادرات مفید برای کشور نیست، برای رونق تولید باید این قیمت را با نظر کارشناسان کاهش داد، ارز حاصل از صادرات بعضا به کشور بر نمی‌گردد و بعضا دست‌مایه قاچاق می‌شود.

او ادامه داد: از آقای رئیسی که شمشیر مبارزه با فساد را برداشته اند تشکر می‌کنیم، مقابله با فساد و بروکراسی اداری باید جهادگونه باشد تا موانع رشد را از بین ببرد.

انتهای پیام/