رئیس جمهور گفت: نمی‌توانیم کار را تعطیل کنیم، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و در عین حال مقابله با ویروس کرونا باید ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در جلسه امروز گزارشی از آمادگی وزارت بهداشت و درمان داده شد که یک هزار و ۲۰۰ مرکز آماده نمونه‌گیری کرونا در سراسر کشور هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نمونه گیری‌ها انجام و نتیجه ابلاغ می‌شود که این یک شرایط و وسیله خوبی در کشور ما است، اظهار کرد: همچنین ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانه بهداشت در سراسر کشور آماده خدمات بهداشتی هستند که این هم افتخار بزرگی برای کشور است.

او ادامه داد: امروزه بسیاری از ایرانیان و غیرایرانیان در خارج کشور در نوبت قرار دارند که برای معالجه به ایران سفر کنند و این افتخار برای همیشه نصیب بخش بهداشت و درمان ما شده است؛ همچنین ۴۰ تجهیز بیمارستان در شرایط کرونایی هم یکی از اقدامات ارزشمند در این دوران بوده است.

روحانی گفت: دستگاه سی تی اسکن جدید برای بیمارستان‌ها آماده شده و افزایش تخت‌های بیمارستانی برای ما از اولویت بالایی قرار دارد؛ به همین جهت از مدافعان میدان سلامت و کادر درمانی تشکر می ‌کنم.

پایان نامعلوم اپیدمی کرونا

رئیس جمهور گفت: مردم باید به این نکته توجه کنند که اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود و پایان مشخصی امروز برای پایان این اپیدمی در اختیار نداریم، تا زمانی که به واکسنی مورد تایید دست پیدا کنیم، ممکن است مدت طولانی در پیش داشته باشیم.

او افزود: ما نمی‌دانیم به طور دقیق پایان ویروس کرونا چه زمانی است، رعایت اصول بهداشتی زمان خاصی ندارد و باید این طرز تفکر حذف شود، زیرا پایان بیماری مشخص نیست؛ اجتماعات و مجالس عروسی و عزا را باید کنار بگذارید تا وزارت بهداشت و درمان اعلام کند. طبق گزارش وزیر بهداشت  در جلسه امروز شاهد پیک اپیدمی هستیم که یک عروسی مسبب آن بوده است.

رئیس جمهور بیان کرد: اکنون از لحاظ علمی کسی نمی‌تواند بگوید که ویروس کرونا ضعیف شده است، ضد انقلاب مداوم تبلیغ می‌کند که باید همه کارها تعطیل شود، ما همه باید کار کنیم و نمی‌توانیم کار را تعطیل کنیم، باید مراقبت کنیم، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و در عین حال مقابله با ویروس کرونا باید ادامه داشته باشد.

روحانی گفت: سه اصل است که همه باید رعایت کنند، اصل اول نظافت شخصی است و اصل دوم فاصله گذاری اجتماعی است، تجمع را باید فعلا کنار گذاشت. اصل سوم این است که ما در فعالیت اجتماعی حتی‌الامکان باید از فضای مجازی استفاده کنیم و فضای حقیقی باید اولویت دوم باشد. ما هر قدمی که برمیداریم باید احتیاط کنیم، اما نباید مردم را مضطرب، نگران و وادار به وسواس کنیم.

او افزود: دولت وظایفی را که در این شرایط حساس برعهده دارد به خوبی دنبال می‌کند.

این خبر در حال تکمیل است/