زالی گفت: برای آگاهی مردم در مبارزه با کرونا از ظرفیت تشکل های مردمی شهر تهران استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، اظهار کرد: مصوبات جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود و لازم الاجراست.

او افزود: مهمترین حلقه برای شکستن زنجیره استمرار بقای ویروس کرونا در شهر تهران افزایش سطح بهداشت فردی و حرفه‌ای، پایین آوردن سطح تعاملات فیزیکی درون شهری، کاهش تردد‌های درون شهری است. به همین دلیل فکر کردیم که شاید متناسب‌ترین ابزار برای ارتقای سطح سلامت شهروندان تهرانی با آموزش‌های همگانی که به افزایش قدرت مجموعه فردی برای مقابله با ویروس منجر خواهد شد، یکی از بهترین الگو‌ها برای تحقق این امر استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی شهر تهران است.

زالی گفت: گفت: امروز ما میزبان ۱۵ تشکل برجسته، فاخر و مسئولیت پذیر کشور بودیم که تقریبا پوشش دهنده بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ تشکل مردمی هستند.

او تصریح کرد: هدف ما این است که ما بتوانیم پیام‌های ضروری بهداشتی و ارتقای سلامت مردم را از طریق این تشکل ها که در زمره گروه‌های مرجع اجتماعی از نظر وجاهت اجتماعی و اعتماد عمومی هستند به مردم انتقال دهیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، یادآوری کرد: فکر می‌کنم یکی از جلسات بسیار خوب، موثر و راهبردی که در روز‌های اخیر داشتیم همین جلسه است، چون عملا ما با بخشی از نمایندگان مردم که ارتباط مستقیمی با مردم دارند ارتباط برقرار کردیم. جلسه خوبی بود و مصوبات خوبی داشت. دوستان و مسئولین تشکل‌ها پذیرفتند که در ذیل این ستاد فرماندهی بحران شهر تهران همه ظرفیت‌های خودشان اعم از ظرفیت‌های آموزشی، ارتباطی و مجازی در اختیار ما قرار دهند.
انتهای پیام /