امام جمعه موقت تهران گفت: اقدام توقیف نفتکش روسی حامل نفت ایران، چنان سیلی برای انگلیسی ها به دنبال خواهد داشت که هرگز فراموش نکنند.

به گزارش پایان تیتر، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته  گفت: انسانی که مسافر است و سفر او سفر ابدیت است قطعا این سفر معمولی نیست و سفری به سوی مرگ است و مرگ آغاز ابدیت است و لقاء پروردگار است یعنی سفری که بازگشتی ندارد.

آیت‌الله صدیقی خاطرنشان کرد: هدایت انسان را برای سفر ابد آماده می‌کند و آن چیزی که لازمه زندگی بعد از این عالم است در اختیار ما قرار می‌دهد.

وی گفت: نعمت‌های خدا بی‌اندازه است و نعمت‌ها بی‌منت دراختیار ما قرار داده شده است، اما دو نعمت در قرآن به آن توجه شده است یکی نعمت رسالت یعنی خدا بعثت پیامبر و مشعلداری و راهبری پیامبر را بر مومنین منت داده است و این منت مخصوص مومنین است نه همه بشریت.

صدیقی خاطرنشان کرد: ما باید توفیقات و هدایت‌های الهی را متوجه باشیم و شکرگزار باشیم و جمله اهدنا الصراط المستقیم را با توجه بخوانیم و هدایت را کافی ندانیم بلکه بصیرت و معرفت می‌خواهیم یعنی نه تنها ثبات قدم بلکه ازدیاد هدایت و بصیرت را با این آیه می‌خواهیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر عایدی شامل مالیات بر ثروت، املاک، خودرو، سکه، ارز است که لایحه آن در حال ارسال به دولت است و بر همه اشکال درآمد‌های بادآورده باید مالیات بست.

آیت الله صدیقی: افزود: مسائل امروز کشور ما به نقض عهد آمریکا و رسوایی آنها بازمی گردد. واشنگتن با اینکه از ابتدا می دانست که  برجام  نافرجام، متوازن و همچنین خسارت‌بار است، اما با این حال آنرا نقض کرد. البته تحریم ها از دوران اوباما و پیش از  نقض توافق هسته ای ازسوی آمریکا وجود داشت و در زمان ترامپ هم ادامه پیدا کرد. مقام معظم رهبری این علمدار عزت و شرف بین المللی در مورد این موضوع گفتند که اگر آن‌ها برجام را پاره کنند ما آتش میزنیم، حالا با این صلابت، اقتدار و عزت‌ای که کانون و محور مقاومت بین المللی است این جریان همیشه قول و فعل دارند. با گذشت یک سال از بدعهدی های اروپایی ها هم اکنون شاهد تبعیت آنها از آمریکا هستیم و می بینیم که چطور از تحریم های ظالمانه واشنگتن علیه تهران حمایت می کنند. این چه اقتدار و حکمتی است که  ابتدا دور هم می نشینند و توافق می کنند ولی بعد آنرا اجرا نکرده و به تعهداتشان عمل نمی کنند؟

وی بیان کرد:  از  دو ماه فرصت تهران به اروپا برای عمل به تعهدات برجامی آنها گذشته است و به فضل الهی امروز مسئولین کشور متفق القولند که تعهدات برجامی را کاهش بدهند، به این کاهش هم البته در چارچوب برجام طبق ماده ۲۶ و ۳۶ است که اگر طرف‌های قرارداد نقض کردند این اجازه به آن طرف هم داده شده است که در تعهدات خودش تجدیدنظر کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: مردم شهید پرور و مسئولان نظام به صورت متوفق القول  بر مسئله افزایش غنی سازی تا  درصد ۲۰  تاکید دارند و براین باورند که به میزان لازم باید این اقدام را ادامه داد و ملاحظه کسی را نکنیم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: همه باید توجه داشته باشند که در تمام مصیبت‌هایی که برای بشر پیش می‌آید، انسان‌های استوار سواستفاده نمی‌کنند، بلکه هر تهدیدی را به فرصت تبدیل می‌کنند. تمام برکاتی که عاید بشر شده، بر اثر فشار‌ها بوده است. اگر مقاومت ما در جنگ نبود، امروز آن پهپاد آمریکایی را نمی‌توانستیم بزنیم. در جنگ اقتصادی نیز باید همچون جنگ نظامی، به عاشقان نظام میدان داد تا عرصه‌های اقتصاد را در موقعیتی قرار دهند که ملت ما پیروز و دشمنان سرافکنده شوند.

وی تصریح کرد: رهبرانقلاب در بیانیه گام دوم بر جوان‌گرایی تاکید داشتند. خبر‌هایی دریافت کرده‌ایم که در برخی مناصب اقتصادی، برخی جوانان کارآزموده استقرار پیدا کرده‌اند. امیدواریم که موردی نباشد و جریانی باشد و از آن جوانان انقلابی حمایت شود؛ باید به جوانان انقلابی میدان داده شود.

صدیقی درباره توقیف یک نفتکش ایرانی توسط انگلیس در ادامه گفت: حادثه اهواز پیش آمد که با موشک پاسخ داده شد. من اطمینان می‌دهم که انگلیسی‌ها بابت جسارتشان از بازوان قدرتمند ما سیلی خواهند خورد و پشیمان خواهند شد.

امام جمعه موقت تهران گفت: مطلب دیگر درباره کشف حجاب رضاشاهی است که توسط انگلیسی‌ها انجام گرفت. رضاخان عمامه‌ها را به دستور انگلیس هم برداشت؛ در تحکیم خانواده حجاب نقش اولی دارد که رضاخان خواست با سرنیزه این را بردارد. من مردم را مومن و بانوان کشور را علاقه‌مند به حضرت زهرا (س) و قرآن می‌دانم. اکثریت قریب به اتفاق بانوانی که حجاب مناسبی ندارند، اسلام را قبول دارند، اما در فضایی قرار می‌گیرند که حالت لجاجت به خود می‌گیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: من به همه بانوان عرض می‌کنم که حجاب مظهر هویت مستقل زن است. زن باید به زن بودن خود ببالد و مباهات کند. پوشش و حجاب شرف، اقتدار و عزت است. زنی که در دید هر هرزه‌ای قرار می‌گیرد در کانون خانواده نمی‌تواند گرم باشد و دیگران او را اذیت می‌کنند.

صدیقی در ادامه درباره وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم گفت: مردم از چند چیز رنج می‌برند. یکی تبعیض و تفاوت است. مشکلات ارزی، شکاف طبقاتی را تشدید کرده است. جوان‌ها از بیکاری رنج می‌برند. این‌ها نتیجه تحریم بیگانه نیست، سومدیریت و خودتحریمی است. مردم باید در متن مردم باشند و این‌ها را ببینند. اقتصاد خون است و باید در همه رگ‌ها جریان داشته باشد.

وی گفت: پایین‌شهری و بالاشهری نباید داشته باشیم. رهبری در سال ۹۵ به وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی توصیه کردند که نقدینگی‌ها به تولید هدایت شود. اکنون سهم تولید غذا در برابر کار‌های خدماتی چه سهمی دارد. سهم تولید غذایی پایین‌تر از ۱۰ درصد و آن یکی اندازه بودجه کشور است. مساله تبعیض، فساد و گرانی را مسئولان باید برای همیشه حل کنند. باید به جوانان فرصت داد و وارد صحنه کرد.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطر نشان کرد: حجاج ایرانی سفرایی هستند که در اجرای توصیه‌های رهبری باید با نهایت دقت برای ایران اسلامی زینت باشد و انقلاب را در عمل خودشان زیبا جلوه بدهند و حکومت الهی را در عمل خودشان متجلی‌کنند.

انتهای پیام/