معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از الزام نانوایان به نصب بنر قیمت نان در مغازه‌های نانوایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، درخصوص قیمت نان و آرد اظهار کرد: در تأمین آرد مورد نیاز موکب‌های اربعین حسینی مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور جدول قیمت انواع نان سنتی از سوی استانداری تهران به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ابلاغ شده است.

امامی امین گفت: قیمت انواع نان و وزن چانه‌ها و آرد مشخص است و ظرف مدت یک هفته همه نانوایی‌ها باید بنر قیمت نان و وزن چانه‌ها و قیمت افزودنی‌های درخواستی مشتریان خود را در مکانی قابل دید برای مردم، نصب کنند.

وی ادامه داد: فرمانداری‌ها باید نسبت به تشکیل جلسه شورای آرد و نان در شهرستان مورد نظر اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: بسیاری از نانوایی‌ها دیگر قدرت اداره نانوایی را نداشتند و ساماندهی قیمت نان نیز در راستای رعایت منافع مردم و نانوایی‌ها صورت گرفت.

امامی امین درباره قیمت انواع نان افزود: قیمت نان سنگک دو رو کنجد ۱۵۰۰ تومان، نان‌های ویژه آزاد پز که ۲۵ گرم افزایش وزن چانه دارند ۳ هزار تومان ثبت شد.

وی گفت: سقف قیمت‌ها برای نان سنگک ۳ هزار تومان با افزایش وزن چانه دورو کنجد و برای نان بربری و تافتون که جزء نان‌های سنتی هستند و به دلیل اینکه طی ۴ سال گذشته افزایش قیمت نداشتند و وزن چانه آن‌ها کم شده بود، با اصلاح وزن و چانه افزایش قیمت چندانی برای آن‌ها نداشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح کرد: با ساماندهی قیمت‌ انواع نان سنتی در استان تهران و اصلاحیه قیمت‌ها از این پس نانوایی‌ها موظف به نصب بنر با قیمت‌های جدید هستند.

امامی امین گفت: مصوبه ساماندهی قیمت نان به زودی ابلاغ خواهد شد و به محض ابلاغ نظارت‌ها و بازرسی‌ها آغاز می‌شود و در صورت بروز هرگونه تخلف، کم فروشی یا گرانفروشی با اتحادیه و واحد متخلف برخورد قضایی خواهد شد.

انتهای پیام/