رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نامه منتسب به وزیر بهداشت در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر این که آزمایشگاه‌ های کشور از اعلام نتیجه HIV مثبت به مراجعان خودداری کنند، توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نامه وزیر بهداشت در شبکه‌های اجتماعی را مبنی بر این که آزمایشگاه‌ های کشور از اعلام نتیجه HIV مثبت به مراجعان خودداری کنند، تکذیب کرد.

وی با تکذیب این خبر، بیان کرد: به تازگی نامه‌ ای در شبکه ‌های اجتماعی با امضای دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شده و در میان کاربران دست به دست می ‌شود که طی این نامه از طرف وزیر بهداشت به سیامک میراب سمیعی، مدیرکل امور آزمایشگاه‌های کشور، دستور داده شده با توجه به حوادث رخ داده در لردگان و فرصت‌ طلبی گروه‌های معاند و ضدانقلاب از نارضایتی مردم که منجر به آشوبهای گسترده در سطح شهر و آسیب رسیدن به اماکن سیاسی و مذهبی آن شهر شد، مقرر گردید برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی در سایر شهرها تا اطلاع ثانوی از اعلام نتیجه مثبت آزمایش HIV به مراجعین در تمام آزمایشگاه‌های کشور خودداری شود.

جهانپور افزود: هرگز چنین دستوری در این باره صادر نکرده و این نامه کذب و ساختگی، قطعا در جهت  اختلاف افکنی و تشویش اذهان عمومی به دست معاندان نظام منتشر شده است.

وهاب زاده مشاور رسانه ای وزیر بهداشت نیز ضمن اعلام کذب بودن نامه منتسب به وزیر گفت: حال که فضای شهر لردگان و روستای چنارمحمودی آرام شده است، برخی با انتشار مطالب کذب و دروغین به دنبال اهداف سوء و ایجاد تشنج هستند و باید اعلام کنیم که این نامه از اساس کذب بوده  است و پایه و اساس درستی ندارد.

انتهای پیام/