اعضای شورای شهر تهران با ۱۷ رأی با تغییر نام بزرگراه رسالت حد فاصل کردستان تا شهید یاسینی به نام سردار سلیمانی موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، بشیر حجت نظری عضو شورای شهر تهران درباره نامگذاری معبری به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برای نامگذاری هدف ما نشان انسجام ملی است و شاید او هم مخالفانی در سطح جهان داشته باشد، اما بیشتر مردم ایران و منطقه از این شخصیت به نیکی یاد می‌کنند و امیدوارم همه نظامیان تلاش کنند در مسیر او قدم بردارند و در حوزه خود فعالیت کنند.

حجت نظری افزود: علت نامگذاری بزرگراه رسالت این است که غرب این بزرگراه به نام سردار همدانی، بخش مرکزی آن به نام حکیم است و بخش غربی اگر به نام سردار سلیمانی تغییر نام پیدا کند، پیام دارد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: محدوده نامگذاری از بزرگراه کردستان تا شهید یاسینی است و خواهش من آن است که دیگر در میدان و تونل رسالت تغییر نام نداشته باشیم تا این دو معبر به نام رسالت باقی بماند.

او ادامه داد: تمام پیشنهادات نقاط مثبتی داشت و من با همرزمان شهید سلیمانی نیز صحبت کردم و دیدم صلاح نیست نام معابری به نام‌ آزادگان را تغییر دهیم، چون چندین هزار آزاده داریم.

پس از اظهار نظر حجت نظریف اعضای شورای شهر تهران با ۱۷ رأی با تغییر نام بزرگراه رسالت حد فاصل کردستان تا شهید یاسینی به نام سردار سلیمانی موافقت کردند.

انتهای پیام/