حیدرزاده گفت: نتایج آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ روی سایت سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی ، از اعلام نتیجه دکتری تخصصی پزشکی و دکتری پژوهشی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت ۲ رشته دندان پزشکی و ۱۳ رشته داروسازی بر روی سایت سنجش پزشکی قرار گرفت.

او ادامه داد: ۹ هزار و ۶۰۷ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۸ ثبت نام کرده بودند که ۵ هزار ۶۲ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و ۲ هزار و ۳۲۵ نفر انتخاب رشته کرده‌اند.

حیدرزاده با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال ۹۸ بیان کرد:  هزار و ۴۱۱ نفر ظرفیت کل پذیرش آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال ۹۸ بود که از این تعداد هزار و ۲۶۹ نفر پذیرفته شدند و ۹۴۷ داوطلب در دانشگاه‌های دولتی و ۲۴۲ نفر داوطلب شهریه پرداز هستند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به پذیرش استعداد‌های درخشان در آزمون دکتری پزشکی اظهار کرد: ۸۰ داوطلب استعداد درخشان در آزمون دکتری تخصصی پزشکی وزارت بهداشت پذیرفته شدند.

او اظهار کرد: ۴۱۴ نفر از پذیرفته شدگان آزمون دکتری تخصصی معادل ۳۲/۰۶ مرد و ۸۵۵ داوطلب آزمون دکتری تخصصی معادل ۶۷/۰۴ درصد زن هستند.

میزان پذیرش در دکتری پژوهشی

حیدرزاده با بیان اینکه ۳۵۸ نفر در دکتری پژوهشی پزشکی سال ۹۸ ثبت نام کرده بودند گفت: ۱۰۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد ۴۴ نفر انتخاب رشته کردند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت پذیرش دکتری پژوهشی سال ۹۸ بیان کرد: ۳۷۳ نفر ظرفیت دکتری پژوهشی سال ۹۸ بود که از این تعداد ۲۲ نفر در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شدند که ۶ نفر از داوطلبان مرد و ۱۶ نفر زن هستند.

حیدرزاده با توصیه به داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی پزشکی اظهار کرد: داوطلبانی که در آزمون پذیرفته شده‌اند در صورتی که برای ثبت نام مراجعه نکنند این مسئله به معنای انصراف داوطلب بوده است و هیچ اعتراضی پذیرفتنی نیست.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: اسامی پذیرفته شدگان صرفا بر اساس گزینش علمی بوده و سایر مراحل را دانشگاه مربوطه انجام می‌دهد.

حیدرزاده یادآوری کرد: داوطلبانی که ثبت نام نکنند یا پس از ثبت نام انصراف دهند به مدت یک سال از شرکت در آزمون دکتری تخصصی محروم خواهند شد البته این محرومیت شامل داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه‌های آزاد و دوره‌های شهریه پرداز نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دکتری پزشکی سال ۹۸

۶ قطعه عکس ٣*۴
اصل و کپی شناسنامه (٢ نسخه از تمام صفحات)
اصل و کپی دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای که نشان دهنده فراغت از تحصیل باشد.
اصل و کپی مدارک وضعیت نظام وظیفه
مدرک زبان
انتهای پیام/