چند منبع آگاه مدعی شدند یک نفتکش بریتیش پترولیوم از بیم اینکه مبادا ایران آن را در اقدامی تلافی‌جویانه توقیف کند، حرکت خود را در خلیج فارس متوقف کرده است.

به گزارش پایان تیتر، خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از چند منبع آگاه مدعی شد یک نفتکش عظیم‌الجثه متعلق به شرکت نفت بریتانیا (بریتیش پترولیوم) از بیم اینکه مبادا ایران آن را به تلافی توقیف شدن نفتکش حامل نفت خود در نزدیکی جبل‌الطارق توقیف کند، حرکت خود را در خلیج فارس متوقف کرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، نفتکش “بریتیش هریتیج” که ظرفیت حمل یک میلیون بشکه نفت را دارد، به سمت پایانه نفتی بصره در جنوب عراق در حرکت بود اما در روز ششم ژوئیه (۱۵ تیر) از بیم توقیف شدن ناگهان مسیر خود را ۱۸۰ درجه تغییر داد و اکنون در نزدیکی آب‌های ساحلی عربستان لنگر انداخته است.

بر اساس اطلاعات موجود، این نفتکش قرار بوده از پایانه نفتی بصره اقدام به بارگیری نفت خام کرده و محموله موردنظر را از طریق تنگه هرمز به شمال غرب اروپا منتقل کند.

گفتنی است نیروی دریایی انگلیس هفته گذشته در اقدامی غیرقانونی نفتکش روسی گریس-۱ را که حامل محموله نفتی ایران بود با ادعای نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در نزدیکی جبل‌الطارق توقیف کرد.

انتهای پیام/