اخبار ویژه
تبلیغات

رئیس پلیس سایبری کشور :

نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری

نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری

رئیس پلیس فتا ناجا از نقش آموزش بر پیشگیری از جرایم سایبری خبر داد و بر همکاری سایر نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی از جمله رسانه ملی ، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی در این خصوص تاکید کرد .   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر،  سردار ” وحید […]

رئیس پلیس فتا ناجا از نقش آموزش بر پیشگیری از جرایم سایبری خبر داد و بر همکاری سایر نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی از جمله رسانه ملی ، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی در این خصوص تاکید کرد .  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر،  سردار ” وحید مجید ” رئیس  پلیس فتا ناجا با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری ، اظهار داشت : بر اساس تجزیه و تحلیل های فنی و تخصصی صورت گرفته از قربانیان جرایم سایبری که  بیش تر قربانی جرایم مالی هستند ؛ مشخص شد عدم آگاهی و دانش برخی از کاربران در خصوص آسیب ها و تهدیدات و استفاده از تکنولوژی ارایه خدمات مالی و بانکی در فضای سایبر علت اصلی وقوع جرایم سایبری در کشور می باشد .

پایان تیتر: سردار وحید مجید

این مقام ارشد انتظامی افزود : مجرمان و کلاهبرداران سایبری با استفاده از این فرصت بدست آمده با ترفندهای مختلف و انجام مهندسی اجتماعی خاص،  بیش تر در قالب ارائه خدمات دولتی نظیر هدف مندی یارانه ها ، دریافت سهمیه سوخت و سبد کالای حمایت دولت ، ثبت نام در در طرح تردد در محدوده ترافیک  و آلودگی هوا و سایر موارد با تبلیغات و راه اندازی درگاه های جعلی بانکی موسوم به فیشینگ نسبت به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیر مجاز از طعمه های خود اقدام می کنند .

رئیس پلیس سایبری کشور خاطر نشان کرد : پلیس فتا با ساخت و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع در قالب انیمیشن و موشن گرافیک ، پادکست ، اینفوگرافی ، فیلم های کوتاه و برگزاری انواع کلاس های آموزشی در سطوح مختلف اقشار جامعه در صدد افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بوده و اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی را از اولویت های ماموریتی پلیس فتا در راستای پیشگیری از جرایم پر وقوع سایبری برشمرد .

سردار مجید به منظور کاهش نرخ وقوع جرایم سایبری ، در این حوزه همکاری سایر نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی از جمله رسانه ملی ، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاعه رسانی را لازم و ضروری دانست .

این مقام مسئول از هموطنان خواست : به منظور بهره مندی از خدمات آموزشی و یا دریافت مشاوره فنی و تخصصی در خصوص فضای سایبر به سایت رسمی پلیس فتا به  آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت مذکور قسمت درج گزارشات مردمی  با این پلیس در میان بگذارند .

انتهای پیام/.  

مبارزه ملی با کرونا
مبارزه ملی با کرونا 'پایگاه خبری پول و تجارت بسیج ملی کنترل فشارخون پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر
UA-131522348-1