با لغو طرح ضدمهاجرتی ترامپ، نوزاد ۴ ماهه ایرانی که از سفر به آمریکا منع شده بود، می‌تواند در این کشور تحت معالجه قرار بگیرد.

به گزارش پایان نیوز ،  به نقل از سی ان ان، نوزاد ۴ ماهه ایرانی که از عارضه قلبی رنج می برد و بخاطر طرح ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سفر به این کشور منع شده بود، خیلی زود می تواند در آمریکا تحت معالجه قرار بگیرد.
پزشکان بیمارستان کودکان “دواِرن بچر” در اورگن اعلام کردند: این نوزاد و خانواده اش، که بخاطر طرح ضدمهاجرتی ترامپ از سفر به آمریکا بازماندند، هم اکنون برای انجام عمل جراحی اجازه ورود به آمریکا را دارند. انتظار می رود فاطمه و خانواده اش تا چند روز آینده وارد آمریکا شوند.
عموی این نوزاد در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد: والدین فاطمه قرار بود ۵ فوریه در شهر پورتلند در ایالت اورگن با پزشکان دیدار کنند، اما بخاطر سیاست ضد مهاجرتی ترامپ، از این سفر بازماندند.
ماه گذشته پزشکان ایرانی به والدین این نوزاد گفته بودند که در قلب وی دو حفره وجود دارد. نبود امکانات لازم برای درمان این عارضه، مانع از معالجه نوزاد در کشورش شد.
نوزاد ایرانی
عموی فاطمه حدود ۷ سال است که شهروند آمریکاست و در پورتلند زندگی می کند.
دونالد ترامپ هفته گذشته با صدور دستوری اجرایی، ورود اتباع ۷ کشور مسلمان (از جمله ایران) را به آمریکا برای مدت ۹۰ روز متوقف کرد که این دستور دو روز پیش بنا به درخواست یک قاضی فدرال در سیاتل لغو شد.
انتهای پیام/