وزیر نیرو گفت: نیروگاه سد رودبار لرستان اوایل سال ۹۶ وارد مدار تولید برق می شود.

به گزارش پایان نیوز؛ حمید چیت چیان  وزیر نیرو روز پنجشنبه در مراسم آبگیری سد رودبار لرستان افزود: این سد برقابی ۱۵۰ متر ارتفاع دارد و گنجایش آن بیش از ۲۰۰ میلیون مترمکعب است.

وی ادامه داد: این سد ظرفیت خوبی در طول سال برای تولید برق دارد و با تونل هایی که در زیر سد تعبیه شده نه تنها از ظرفیت ۱۵۰ متر سد استفاده می شود بلکه نیروگاه این سد در پایین دست با دو واحد ۲۲۵ مگاواتی تولید برق فعال خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: کارهای ساختمانی و نیروگاهی سد انجام شده و انتظار می رود طی ماههای آینده تمام قسمت های سد تکمیل شده و قبل از تابستان سال ۹۶ هر دو نیروگاه وارد مدار شود و برق بیشتری را برای مردم تامین کند.

چیت چیان افزود: سال های گذشته سدهای مروک، ایوشان و حوضیان در لرستان به بهره برداری رسیده و در آینده نزدیک نیز شاهد بهره برداری از سد کمندان خواهیم بود.

عملیات آبگیری سد رودبار لرستان روز پنجشنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو آغاز شد.

بدنه این سد از نوع خاکی با هسته رسی بوده و از معدود سدهایی از این نوع می باشد که در دره ای تنگ و باریک احداث شده است.

حجم بدنه سد حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب ، طول تاج ۱۸۵ متر، ارتفاع از پی ۱۵۵ متر، عرض تاج ۱۵ متر و حجم مخزن آن ۲۲۸ میلیون مترمکعب می باشد.

به گزارش ایرنا؛ طرح سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان الیگودرز بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه‏های دز در حال اجرا است.
انتهای پیام