وزیر ارتباطات گفت: پیشنهاد هدیه اینترنت یکساله رایگان را برای خبرنگاران مطرح کردیم که رئیس جمهور با آن موافقت کرد.

به گزارش پایان تیتر، محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: خبرنگاران امروز یکی از تولیدکنندگان محتوا در شبکه‌ اطلاعاتی هستند، ابزارشان تغییر کرده و حرکت شان به سمت استفاده از فضای مجازی است.

او ادامه داد: برای حمایت از این عزیزان، دولت برای اینکه از کاغذ حمایت کند، قصد داشت در حوزه نشریات تسهیلات ویژه‌ای بدهد، ما پیشنهاد هدیه اینترنت یکساله رایگان را برای خبرنگاران مطرح کردیم که رئیس جمهور با آن موافقت کرد.

وزیر ارتباطات گفت: ظرف یکی دو روز آینده با هماهنگی وزارت ارشاد اسلامی سایت ثبت نام را فعال می‌کنیم تا خبرنگاران ثبت نام را انجام بدهند. به محض ثبت نام و تأیید وزارت ارشاد، خبرنگاران به طور خودکار می‌توانند از این هدیه استفاده کنند و لازم به ذکر است که این هدیه، اینترنت موبایل است.

آذری‌جهرمی با اشاره به خرید و فروش گذرنامه در فضای مجازی، گفت: این‌گونه فعالیت‌ها دور زدن مردم و قانون است. این موضوع نشان ‌می‌دهد که روال اجرایی فعلی با اشکالاتی مواجه است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در ثبت سفارش مشکل وجود دارد و واردات رسمی دچار اختلال است، تصریح کرد: به نظر من مسئله‌ای که باید حل شود مکانیزم واردات قانونی موبایل است، همچنین در خصوص وضعیت اندروید داخلی هم تست‌هایی انجام شده که دستاورد‌ها فوق العاده است.

انتهای پیام/