نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه یک ساعت قبل از ورزش ۳۰ دقیقه‌ای، دردهای ماهیچه‌ای را کاهش داده و باعث می‌شود سخت‌تر ورزش کنید و در نتیجه وزنتان کاهش پیدا کند.

به گزارش  پایان تیتر؛ پس از آب، قهوه دومین نوشیدنی پرطرفدار جهان است. بوی مطبوع قهوه درکنار طعم تلخ و دلچسب آن علاقمندانی بسیار را به سوی خود می‌کشاند تا جایی‌که بسیاری از افراد در سراسر جهان صبح خود را با این نوشیدنی جادویی آغاز می‌کنند.

تحقیقات از تاثیر قهوه بر کاهش وزن حمایت می‌کند، در واقع کافئین موجود در قهوه، میزان سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و در نتیجه مصرف کالری نیز افزایش پیدا می‌کند. برای مثال اگر کسی یک فنجان قهوه حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین بنوشد، متابولیسم بدن او تا ۴ درصد افزایش پیدا کرده و در نتیجه باعث لاغری او می‌شود. البته متخصصان بر این عقیده‌اند که نباید از قهوه به تنهایی انتظار معجزه داشته باشید، این نوشیدنی به همراه رژیم کم کالری و فعالیت بدنی به کاهش وزن کمک می‌کند.

این نوشیدنی کم کالری (البته با فرض اینکه شما به آن کِرم یا شکر اضافه نکنید) همچنین کمک می‌کند تا از تمرینات ورزشی خود نتیجه‌ای بهتر بگیرید.

تحقیقات نشان داده است کافئین باعث می‌شود تمرینات شدید ورزشی، سختی کمتر برای افراد داشته باشد و درک ناشی از دردهای عضله‌ای که طی ورزش رخ می‌دهند کاهش یابد. با این وصف نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه یک ساعت قبل از ورزش ۳۰ دقیقه‌ای، دردهای ماهیچه‌ای را کاهش داده و باعث می‌شود سخت‌تر ورزش کنید و در نتیجه وزنتان کاهش پیدا کند.

قهوه از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند

به گفته محققان، هرچه بیشتر قهوه بنوشید، ریسک ابتلا به سرطان کاهش پیدا می‌کند. مهم نیست که این قهوه معمولی باشد یا قهوه بدون کافئین. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان‌ است که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند، به همین دلیل از بروز سرطان پیشگیری می‌کند.

مصرف قهوه به میزان روزانه ۱ فنجان، خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش داده و مردانی که روزانه حداقل ۶ فنجان قهوه نوشیده‌اند، ۱۰ درصد کمتر در معرض پیشرفت سرطان پروستات بوده‌اند.

اما مطالعات جدید بیان می‌کند که نوشیدن قهوه می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان کولون را نیز تا ۵۰ درصد کاهش دهد. محققان دریافتند که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه در روز با ۲۶ درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان کولون همراه است.

قهوه ممکن است از ام‌ اس پیشگیری کند

خوردن یک فنجان قهوه غلیظ ممکن است کارهای بیش از هشیارکردن شما در اول صبح انجام دهد. یک بررسی جدید نشان می‌دهد که قهوه ممکن است در برابر بیماری ام‌ اس محافظت ایجاد کند. البته این خاصیت قهوه هنوز در دست بررسی است و به طور کامل اثبات نشده است.

آگاهی از فواید قهوه عذاب وجدان شما بابت اعتیاد به کافئین را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید قهوه را در یکی از انواع آن که بیشتر می‌پسندید تهیه کرده، بنوشید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

در این بین بهتر است از مضرات قهوه نیزآگاه باشید تا از افراط در مصرف آن نیز خودداری کنید.

چند دلیل علمی برای اینکه هر روز قهوه بنوشید+ اینفوگرافی

انتهای پیام/