مرکز روابط عمومی و تبلیغات نهاد ریاست‌جمهوری در اطلاعیه‌ای افزایش هزینه‌های این نهاد را تکذیب کرد.

به گزارش پایان نیوز ، مرکز روابط عمومی و تبلیغات نهاد ریاست جمهوری با انتشار جوابیه‌ای نسبت به ادعاهای مطرح شده درباره افزایش هزینه‌های نهاد ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بازگشت به اظهارات مطرح شده و انتشار اخباری مبنی بر همین اظهارات کذب و خلاف واقع  با موضوع دو برابر و حتی سه برابر شدن “هزینه‌های نهاد ریاست‌جمهوری در دولت یازدهم” موارد ذیل به اطلاع می‌رسد.

۱ – اظهارنظر در خصوص مسائل اداری و مالی علاوه بر نیاز به اطلاعات صحیح و مستند، مستلزم رعایت رویکردهای تخصصی است. بدیهی است اینگونه موارد در چارچوب آمار ثبت شده قانونی و نه اطلاعات مخدوش و هدفمند سیاسی قابلیت ارزیابی و قضاوت پیدا می کنند؛ که از آن جمله قانون بودجه سنواتی، پرونده های پرسنلی، لیست پرداخت ها و همچنین آمار مربوط است.

از این رو مستند به جداول قوانین بودجه سنواتی و هزینه کرد ثبت شده در پایان هر سال، در خصوص مقایسه هزینه کرد نهاد ریاست جمهوری در دولت قبل با دولت تدبیر و امید باید گفت، در سال ۱۳۹۱ علاوه بر ۵۹ میلیارد تومان اعتبار ردیف اصلی، مبلغ ۳۱۴ میلیارد تومان نیز از سایر ردیف‌ها به نهاد تخصیص داده شده، ضمن آنکه از محل مازاد درآمد نفتی، مبلغ ۴۶۰ میلیارد تومان به نهاد تخصیص که با تشخیص و اعمال مدیریت مدیران عالی وقت نهاد، بین دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی متعددی توزیع شده است و در مجموع امکان هزینه کرد و اعمال مدیریت بر رقمی بالغ بر ۸۳۳ میلیارد تومان (حدود ۱۵ برابر رقم مورد ادعای آن رسانه!) برای مسئولین وقت نهاد فراهم بوده است. این در حالی است که به منظور ساماندهی و شفاف‌سازی در بودجه در دولت تدبیر و امید، هر ساله تعدادی از ردیف‌های متفرقه حذف و بودجه نهاد در قالب ردیف‌های اصلی،‌ شفاف و قابل نظارت درج گردیده است.

۲ –  رقم مورد ادعا به عنوان بودجه مصوب نهاد ریاست جمهوری در قانون بودجه ۱۳۹۶، معادل مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان لحاظ گردیده و هنوز به مرحله تخصیص و دریافتی از خزانه نرسیده و یقیناً بنا بر روند بودجه‌ای در سنوات گذشته، معمولاً بخش عمده‌ای از رقم اعتبارات مصوب قانونی محقق نخواهد شد و لذا به هزینه گرفته نخواهد شد.

در ارتباط با این موضوع می‌توان اشاره کرد که بودجه مصوب سال ۹۱، معادل ۳۰۸٫۹ میلیارد تومان، اما عملکرد بودجه در این سال ۳۳۲ میلیارد تومان؛ بودجه مصوب سال ۹۲ معادل ۳۶۰٫۷ میلیارد تومان ولی عملکرد بودجه در همان سال ۲۶۲ میلیارد تومان؛ بودجه مصوب در سال ۹۳، معادل ۲۹۷٫۵ میلیارد و عملکرد آن ۲۹۳ میلیارد تومان؛ و بودجه مصوب در سال ۹۴ معادل ۳۳۳ میلیارد و عملکرد آن ۲۷۹٫۵ میلیارد تومان بوده است.

۳ – روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر آزادی رسانه‌های جمعی در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی، آنان را به رعایت تقوی و اصل امانتداری و انصاف در بیان آمار و گزارش‌ها دعوت کرده و در برابر نشر اکاذیب و تلاش برای تشویش و انحراف اذهان عمومی حق پیگیری از مراجع ذیصلاح قانونی را برای خود محفوظ می‌داند.

انتهای پیام/