آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا پس از انتشار خبر مرگ احتمالی پسر اسامه بن‌ لادن، سرکرده القاعده، درباره احتمال وقوع یک یازده سپتامبر دیگر به دلیل انتقام‌جویی، هشدار دادند.

به گزارش پایان تیتر به نقل از اسپوتنیک، روزنامه میرر به نقل از برخی منابع آگاه که نامشان فاش نشده است نوشت به دنبال انتشار خبر مرگ احتمالی پسر اسامه بن‌ لادن، سرکرده القاعده، آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا در حال آماده‌سازی برای مقابله با انتقام‌جویی القاعده و وقوع یک یازده سپتامبر دیگر هستند.

بنا به نوشته میرر، یکی از این منابع با اشاره به حمزه بن‌ لادن، پسر اسامه بن‌ لادن، گفت: «هنوز اراده قوی برای یک یازده سپتامبر دیگر وجود دارد، بنابراین کابوس بن‌ لادن هنوز پابرجاست. حتی اگر تنها وارث بنیانگذار تروریسم احتمالا کشته شده باشد».

این منبع اطلاعاتی در ادامه به توصیف حمزه پرداخت و گفت او در عملیات بی‌تجربه، اما فرزند مشهورترین مغزمتفکر ترور که جهان به خود دیده است بود. او افزود: «اسامه امیدوار بود پسرش هدایت القاعده را برعهده بگیرد، اما غرب به او اجازه نداد یک القاعده جدید و خطرناک‌تر را حمایت کند».

این اظهارات پس از آن منتشر می‌شود که شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» آمریکا در اواخر ماه ژوئیه به نقل از سه مقام این کشور از کشته شدن حمزه بن‌ لادن خبر داد. این مقامات جزئیاتی در خصوص زمان و یا محل مرگ او یا حتی اینکه آمریکا در این موضوع دخالتی داشته یا خیر ارائه نکردند.

حمزه که پیشتر از عناصر القاعده خواسته بود به جرم کشتن پدرش به آمریکا حمله کنند جانشین احتمالی ایمان الظواهری، سرکرده کنونی این گروه، بود. اسامه بن‌ لادن در ۲ مه ۲۰۱۱ در ابوت آباد پاکستان در طی یک عملیات ویژه نیروی دریایی آمریکا کشته شد.

در یازده سپتامبر ۲۰۱۱ دو هواپیمای مسافربری که ربوده شده بودند به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی اصابت کردند. هواپیمای دیگر به ساختمان پنتاگون خورد، اما هواپیمای چهارم در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد. گفته می‌شد در صبح آن روز ۱۹ نفر از عناصر القاعده این هواپیما‌های تجاری-مسافربری را ربوده بودند. آمریکا به بهانه واکنش به این حملات و  مبارزه با تروریسم پس از این حادثه به افغانستان حمله کرد.

انتهای پیام/