مسئول بهداشت محیط شهرستان مرزی بندر آستارا نسبت به سرطانزا بودن رنگ های شیمیایی و مصنوعی در تولید بستنی های رنگی هشدار داد.

به گزارش پایان تیتر، مجید میزانی اظهار داشت: فروش انواع بستنی و آبمیوه در فصل تابستان در بازارهای مختلف افزایش یافته و متأسفانه، رنگ‌های چشم نواز به کار رفته در بسیاری از آنها مصنوعی و شیمیایی است.

وی افزود: رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی باید در حوزه صنعت کاربرد داشته باشد و استفاده هر چند اندک آنها در تهیه بستنی‌ها، به شدت مضر است و مصرف اینگونه بستنی‌ها بعد از سال‌ها منجر به ابتلا به بیماری سرطان خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۰۲ مورد عرضه انواع بستنی و آبمیوه در مقابل یا داخل غرفه‌های بازار ساحلی آستارا مشاهده و شناسایی شده، در حالی که این بازار مختص به عرضه انواع پوشاک، سوغاتی، کیف و کفش، وسایل مسافرتی و لوازم بهداشتی و آرایشی است.

مسئول مرکز بهداشت محیط آستارا بیان کرد: اغلب عرضه کنندگان بستنی و آبمیوه در بازار ساحلی آستارا فاقد یخچال و ویرین مرتبط هستند و علاوه بر رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی بکار رفته در بستنی‌ها، فعالیت آنها از منظر بهداشتی نیز محل اشکال است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نیز کاربرد رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی در تولید بستنی‌ها را معضلی بدتر از گرانفروشی و کم فروشی دانست و بر برخورد جدی عوامل مرکز بهداشت محیط و اصناف با مصادیق این تخلف تاکید کرد.

کامبیز لقمانی مقدم گفت: سلامت شهروندان و مسافران، شوخی بردار و قابل چشم پوشی نیست و باید با جدیت با عرضه کنندگان خوراکی‌های دارای رنگ‌های غیر طبیعی برخورد شود و این معضل از منظر تداخل صنفی و سد معبر نیز قابل پیگیری است و متولیان امر در این خصوص اقدام کنند.

انتهای پیام/