هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده علی دیواندری در شعبه اول دادگاه مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی موحد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده اتهامات علی دیواندری و ۸ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور دقایقی پیش در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی موحد آغاز شد.

علی دیواندری، مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، مهدی فلاحتیان، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی، وحید نمازی و حسین ابوالحسنی متهمان این پرونده هستند و در کنار این متهمان سه متهم به نام‌های رحمت اله باختری، سمانه حضرتی آشتیانی و مجید سعادتی به  متواری هستند

متهمان پرونده  از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان خرید و فروش کشتی، پرداخت وجوه به مهدی فلاحتیان، واگذاری نفت خام به رحمت الله باختری، تحصیل مال نامشروع و موضوع سفر‌های محرمانه در کنار قاچاق حرفه‌ای ارز به ترکیه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

جزئیات هفتمین جلسه دادگاه دیواندری

در ابتدای جلسه قاضی موحد از متهم اسماعیل احدی خواست تا در جایگاه مخصوص بایستد و از او پرسید شما خود را کارمندی جزء و تنها یک مجری معرفی کردید، اما حسب بررسی حساب‌های بانکی‌تان مشخص شد که از تاریخ یکم فروردین سال ۹۰ تا ۳۰ اسفند سال ۹۵ مبلغ ۵۳۴ میلیارد تومان گردش حساب بانکی شما بوده است و این رقم با توصیفی که شما از کارمند جزء داشته‌اید منطبق نیست و بگویید چگونه وقتی می‌گویید حقوق دو میلیون و پانصد تومانی دریافت می‌کردید گردش حساب تان پیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است؟

متهم احدی پاسخ داد: این موضوع در دادسرا بررسی شده است و در کیفرخواست و قرار نهایی آمده است؛ من امین سیستم بودم و در شرکت فعالیت می‌کردم. پولی که به حساب بنده واریز می‌شد عیناً به همان میزان از حساب برداشت و خارج شده است و من هیچ تحصیل مالی نداشته‌ام.

قاضی موحد پرسید: سود پولی که به حساب شما واریز می‌شد، چه شده است؟ شما با این حساب هم قبوض خدماتی تان را پرداخت کرده اید و هم یارانه شما به آن واریز شده است.

متهم احدی گفت: حساب من شخصی نبود.

در ادامه جلسه قهرمانی نماینده دادستان اظهار کرد: درباره لایحه‌ای که فرستاده شده باید بگویم در لایحه صحبت شده که مبلغ ۲۲۰ میلیون درهم به حساب فلاحتیان واریز شده، اما مستنداتی که در لایحه آمده است نشان می‌دهد که تاریخ چک‌ها برای سال ۲۰۱۳ است، اما پارسیان از سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرده و چگونه اسناد دو سال قبل از شروع به کار پارسیان تنظیم شده و در لایحه آمده است.

وی ادامه داد: مبلغ ۱۱۰ میلیون درهم به حساب آقای فلاحتیان واریز شده که او می‌گوید ۱۱۰ میلیون درهم را مدیران بانکی برداشته اند و ۱۱۰ میلیون درهم به آقای فلاحتیان رسیده است؛ سرنوشت ١١٠ میلیون درهم اکنون چه شده و بانک پارسیان می‌خواهد آن‌ها را از چه کسی دریافت کند؟

قهرمانی با اشاره به امضای احدی و سعادتی بیان کرد: یک امضای مشترک میان آقای احدی و سعادتی به شکل M انگلیسی وجود داشته و آن‌ها این امضا را طراحی کرده‌اند و هر دو از آن استفاده می‌کردند و همچنین آقای احدی وکالتی به آقای مطلق داده که آقای مطلق آقای احدی را به عنوان صاحب امضای شرکت معرفی کرده است.

متهم احدی گفت: سعادتی من را به آقای ابوالحسنی معرفی کرد تا کار‌های اداری را انجام دهم و هیچ نامه‌ای را به جای سعادتی امضا نکردم؛ من از او اجازه داشتم و سعادتی در جریان تمام امضا‌ها بود من کار‌های اداری را انجام می‌دادم و مدیرعامل نبودم.

نماینده دادستان اظهار کرد پس با توجه به این موضوعات جای سوال است که سعادتی در شرکت چه کاره بوده است و همچنین گردش حساب شما نمی‌تواند بگوید مدیرعامل نبوده‌اید زمانی که در پارسیان بودید امرالد فعالیت نداشته و پول به حساب شما می‌آمد باید این موضوعات را پاسخ دهید.

در حال تکمیل…