رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور گفت: رسانه ها باید برای امید آفرینی تلاش کنند.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدرمضان شجاعی کیاسری با تأکید بر اینکه رسانه‌ها مجاز نیستند از خط قرمز‌ها عبور کنند، گفت: در شرایط امروز که کشور در جنگ اقتصادی قرار گرفته، آمریکا و مثلثی که رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های عرب منطقه شکل داده اند فشار مضاعفی را نسبت به سال‌های گذشته بر نظام جمهوری اسلامی وارد کرد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در مقابله با دشمن پیروز خواهد شد، اظهار داشت: آن‌ها در تدارک هستند برنامه‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنند که نیاز به ابزار و وسیله دارد و ابزار آن ابزار سیاسی و اقتصادی است که در اختیار دارند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور گفت: امروز در این جایگاه بخشی از ماموریت‌ها را ما به عنوان یکی از ابزار‌های اطلاع رسانی نظام جمهوری اسلامی برعهده داریم و جنگی که آمریکا با جمهوری اسلامی شروع کرده جنگ اقتصادی است.
شجاعی کیاسری ادامه داد: در جنگ اقتصادی نیز اثر گذاری آن زودرس است و هم شبیه جنگ نظامی نیست چرا که در جنگ نظامی توپ و تانک و تفنگ وسط میدان است، اما در حوزه اقتصاد، قدرت اقتصادی مطرح است.
وی با بیان اینکه رسانه ها، نمایندگان افکار عمومی بوده و باید پاسخگو باشند، ادامه داد:، اما مشکل اینجا است که در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و آمریکا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا تحرکات داخلی را در کشور رقم بزند و وارد جنگ نظامی نمی‌شود.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید برای امیدآفرینی تلاش کنند، تصریح کرد: تلاش بر این است که بنابر تاکیدات رهبر معظم انقلاب به تولیدات داخل توجه داشته باشیم و این نیز گاهی دستخوش بعضی از مسایل و مشکلات می‌شود که یکی از آن‌ها ناکارآمدی و عدم کارکرد بعضی از سازمان‌ها و مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.
شجاعی کیاسری با اشاره به انتشار خبر گرانی بنزین از سوی دو خبرگزاری، گفت: برخی رسانه‌ها در یک جریان خاص به دنبال این هستند که برای دولت پاپوش درست کنند که یک مورد آن را دیروز داشتیم.
وی ادامه داد: خبر گران شدن بنزین کاری بود که ۲ خبرگزاری آن را منتشر کردند و از روز گذشته همه مسئولان تلاش می‌کنند خبری را که دیروز کل کشور را به هم ریخته و صف‌های چند کیلومتری بنزین راه انداختند، درست کنند.
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور خاطرنشان کرد: در این خصوص روز گذشته دادستان ورود و با این خبرگزاری‌ها برخورد کرد.
شجاعی کیاسری ادامه داد: در پایان سال انتخاباتی در پیش است که مشارکت مردم را نیاز داریم و باید رضایت عمومی را برای مردم کسب کنیم.
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور ادامه داد: ماموریت سختی در پیش است، چون دولت در چنین شرایطی، برخی تریبون‌ها را در اختیار ندارد و تعدادی از رسانه‌ها دولت را به چالش می‌کشند.
شجاعی کیاسری: مظلومیت دولت تدبیر و امید در این است که برخی رسانه‌ها اخباری را منتشر می‌کنند که مطلع نیستند که این نوع خبر رسانی تبعاتی دارد.
وی با بیان اینکه از این نوع حوادث و مسایل و موضوعات در آینده به دلیل نزدیکی به انتخابات و جریان‌های سیاسی که مقابل هم قرار می‌گیرند زیاد خواهیم داشت، افزود: مدیران روابط عمومی استانداری‌ها به عنوان مسئول اطلاع رسانی دولت موظف هستند که عملکرد دولت را اطلاع رسانی کنند.
وی اظهار داشت: اهمیت اطلاع رسانی در استانداری‌ها از این حیث که مسئولیت کار را به عهده دارند مسئولیت جدی است.
شجاعی کیاسری با تاکید بر فعال شدن شورای اطلاع رسانی استان‌ها اظهار داشت: همه مدیران سیاسی موظفند شورای اطلاع رسانی دولت را مدیریت کنند.
وی گفت: اطلاع رسانی و جریان سازی پس از آن دو مقوله مهمی است که مسئولان روابط عمومی باید به این مهم توجه کنند و افرادی را باید به عنوان روزنامه همراه داشته باشند و جریان سازی کنند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با بیان اینکه جریان‌های مختلف سیاسی را همراه داشته باشید، تاکید کرد: اگر فضای سنگینی علیه دولت و یا استاندار به وجود آمد مسئولان روابط عمومی موظفند که ساماندهی کنند چرا که وقتی فضا علیه استاندار سنگین باشد نمی‌تواند فعالیت کند، چون افکار عمومی را علیه او علم کرده اند.
شجاعی کیاسری تاکید کرد: امسال ضروری است که بسته رسانه‌ای را ایجاد کنید و شورای اطلاع رسانی این بسته را در استان تعریف کند.
وی خطاب به روابط عمومی استانداری‌ها اظهار داشت: نسبت به خبر و اطلاع رسانی حساسیت داشته باشید و آنچه مهم است و به عنوان وظیفه در دستور کار باشد.
شجاعی کیاسری افزود: زمینه‌های روان کردن فضای جامعه، اطلاع رسانی به موقع و تحقق شعار سال را باید فراهم کرد و در مسایل و موضوعات نگاه ویژه تری داشت.
انتهای پیام/