معاون اول رئیس جمهور گفت: همه امکانات دولت در خدمت ملت هست و حتماً با تمام توان اجرایی، دستگاه‌های مختلف و نیروهای مسلح، برای کمک رسانی بسیج خواهند شد.

به گزارش پایان نیوز ،  اسحاق جهانگیری با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: بر اثر آتش‌سوزی تعدادی از نیروهای ما و جمعی از آتش‌نشانان و نیروهای امدادی که در محل حاضر بودند، گرفتار حادثه شدند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: همه امکانات دولت در خدمت ملت هست و حتماً با تمام توان اجرایی، دستگاه‌های مختلف و نیروهای مسلح، همه بسیج خواهند شد که در اولین فرصت آواربرداری انجام شود و تا جایی که ممکن است کسانی که گرفتار شده‌اند سالم نجات پیدا کنند.
وی افزود: بخش درمان کشور آمادگی کامل دارد و بیمارستان‌ها در آماده‌باش کامل هستند تا از تمام امکانات‌شان برای کمک به مصدومین احتمالی استفاده شود.
جهانگیری با بیان اینکه پس از عبور از این بحران و اتمام مرحله اول باید به مسائل مشابه رسیدگی و بررسی شود، اظهار داشت: باید علل حادثه و اینکه چگونه یک آتش‌سوزی موجب فروریخت ساختمان به این بزرگی می‌شود مورد بررسی قرار گیرد تا پیشگیری‌های لازم را در این مورد انجام دهیم.
همچنین حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت رسیدگی نیروهای امدادی و بیمارستان‌ها به این حادثه اظهار داشت: نیروهای امدادی و بیمارستان‌های اطراف در حال آماده‌باش هستند و همکاران پزشک و اورژانس کشور مستقر هستند.
وی افزود: تاکنون سه نفر منتقل شده‌اند که یک نفر از آنها حال‌شان نامساعد است و بقیه شرایط نسبتا خوبی دارند. البته شکستگی‌هایی هست که کار درمان‌شان شروع شده است. همچنین ۴۷ نفر هم سرپایی درمان شدند.
وزیر بهداشت گفت:‌در عین حال همه چیز از نظر بهداشت و درمان تحت کنترل است و نیروهای ما در وضعیت آماده‌باش هستند. امیدواریم که کسانی که احیانا زیر آوار هستند تعداد‌شان کم هستند و در عین حال بتوانیم از نظر پزشکی کمکی به آنها انجام دهیم.
انتهای پیام/