نایب رئیس مجلس گفت: متأسفانه قدرت های خارجی با دخالت در امور داخلی برخی کشورهای منطقه باعث شکل گیری شرایط فعلی شده اند.

به گزارش پایان نیوز،  کارل هاینس کپف نایب رئیس مجلس اتریش شامگاه یکشنبه با مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

پزشکیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت ارتباطات پارلمانی در تسهیل مناسبات دوجانبه اظهار داشت: گسترش همکاری‌های پارلمانی میان مجالس ایران و اتریش نقش مهمی در تعمیق و تقویت روابط دوستانه فیمابین در سایر بخش ها دارد و مجلس شورای اسلامی با توجه به سابقه خوب روابط دو کشور از توسعه همکاری ها حمایت می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به برشمردن زمینه های مختلف همکاری میان دو کشور افزود: ایران و اتریش از توانمندی های فراوانی در عرصه های مختلف اقتصادی، بازرگانی، صنعتی و گردشگری برخوردارند که می بایست از آنها در جهت افزایش مراودات دو کشور استفاده کرد.

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان گفت: تبادل هیأت های سیاسی و پارلمانی و تعامل مسئولان دو کشور در افزایش شناخت متقابل و رسیدن به زمینه های مشترک برای توسعه همکاری ها موثر است.

نماینده مردم تبریز در پایان این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه گفت: متأسفانه قدرت های خارجی با دخالت در امور داخلی برخی کشورهای منطقه باعث شکل گیری شرایط فعلی شده اند و تنها راه حل موجود همکاری همه کشورهای برای بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه است.

کارل هاینس کپف نایب رئیس مجلس اتریش نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با پیشرفت ها و دستاوردهای کشورمان در زمینه های مختلف گفت: ایران به عنوان کشوری با ثبات و پیشرفته در منطقه پرآشوب خاورمیانه از نظر اتریش  دیگر کشورهای اروپایی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش ارتباطات پارلمانی افزود: مجالس دو کشور با ارتباطات خود می توانند موانع توسعه همکاری های دو کشور را برطرف کنند تا مناسبات فیمابین در حوزه های مورد علاقه گسترش یابد.

نایب رئیس مجلس اتریش همچنین با اشاره به بحران های منطقه خاورمیانه گفت: اتریش با اعتقاد به حق تعیین سرنوشت ملت ها و پرهیز از مداخله در امور دیگر کشورها، همانند ایران گفتگو و مذاکره سیاسی را راه حل عبور از مصائب و مشکلات فعلی و برقراری ثبات و امنیت در منطقه می داند.

کارل هاینس کپف در پایان این دیدار خواستار افزایش رایزنی و همکاری دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی گردید.

انتهای پیام/