رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخطار نماینده مردم شاهین‌شهر، پیرامون ارائه سند۲۰۳۰ گفت: شورای انقلاب فرهنگی باید به بررسی سند ۲۰۳۰ ورود می‌کرد.

به گزارش  پایان نیوز ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر طی اخطاری با استناد به ماده ۱۳۸ قانون اساسی، در صحن علنی مجلس گفت: مصوبه ۲۰۳۰ در تاریخ ۲۵/۶/۹۵ بررسی شده است لذا بنده در این مبدا سوالاتی از ریاست مجلس دارم که نیاز هست به آنها پاسخ داده شود.
وی خطاب به لاریجانی گفت: آقای لاریجانی لطفا بفرمایید اگر شما مصوبه متبوع را دیده‌اید آیا مغایر با قوانین بوده و یا اینکه اگر مغایرت با قانون ندارد لطفا اعلام کنید، همچنین به این سوال هم پاسخ دهید که آیا این مصوبه به مجلس رسیده و یا خیر، لذا بنده معتقدم دلیلی نداشته که دولت محترم مصوبه مذکور را به شما ارائه نکند و شما را از حق‌تان محروم کند.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به اینکه سند۲۰۳۰ اهمیت زیادی در جامعه پیدا کرده است، گفت: ما شاهد این هستیم که مراجع عظام تقلید هم به این موضوع ورود کرده و نگرانی‌هایی هم در این زمینه دارند.
در ادامه علی لاریجانی در واکنش به اخطار نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: بررسی بر روی این سند از نظر شکلی و محتوایی دو بحث جداگانه دارد.
وی افزود: شکل این مصوبه بدین نحو است که دولت مصوبه‌ای داشته که ما برای این امر می‌خواهیم این ساختار را دنبال کنیم که بنده این موضوع را به هیئت تطبیق قوانین ارسال کرده‌ام لذا ساختار این سند بدین شکل اشکال قانونی نداشته است اما محتوای این موضوع بحث دیگری است که نیاز است در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
لاریجانی تصریح کرد: معتقدم بررسی این سند در هیئت تصویب محتوا و از نظر محتوایی بحثی نشدنی است بلکه تنها از نظر شکلی می‌توانستیم آن را بررسی کنیم.
وی افزود: همچنین باید بگویم هیئت تصویب محتوا اشکال قانونی از نظر شکلی به این سند نگرفت اما اینکه سوال شود که آیا محتوای این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده یا خیر، باید عرض کنم چنین بحثی مطرح نبوده یعنی این سند جایی مورد بررسی قرار نگرفته و شورای انقلاب فرهنگی هنوز به این بحث ورود نکرده است هرچند که باید ورود می‌کرد؛ با این وجود بنده در جلسه گذشته مجلس هم به کمیسیون آموزش مأموریت دادم که به این مسئله ورود کند.
انتهای پیام/