رئیس جمهور گفت: فاطمه اطهر به عنوان بهترین الگو برای مشی زندگی، سلوک زندگی، خلق و خوی و سبک زندگی ما می‌تواند الگو و معیار بسیار خوبی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نشست زنان ایرانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: فاطمه اطهر به عنوان بهترین الگو برای مشی زندگی، سلوک زندگی، خلق و خوی و سبک زندگی ما می‌تواند الگو و معیار بسیار خوبی باشد.

او ادامه داد: گرچه دوران زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) دوران طولانی نبود اما در عین حال کلماتش، بیاناتش و حضورش و خطبه معروفش بعد از رحلت پیامبر در مسجد مدینه و فرزندان برومندی که تربیت کرد و شیوه او در اداره خانه و همسرداری به عنوان بهترین الگو برای زنان جامعه ما می‌باشد.

رئیس‌جمهور اظهار کرد:‌ امروز در شرایطی هستیم که الگوسازی برای سبک زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است، همان که ما امروز به عنوان مراجع اجتماعی می‌نامیم برای حرکت در مسیر زندگی علاوه بر داشتن قانون، مقررات، دانش و علم تعقل و خردورزی الگو حائز اهمیت است. خداوند می‌توانست اسلامش را توسط یک کتاب به جهانیان عرضه کند اما این کار را نکرد، کتابش را بر قلب یک انسان والایی به نام پیامبر نازل کرد و گفت،‌ او آیه‌های آن کتاب را بر مردم بخواند و او عمل به آیات را در مقام عمل به مردم نشان دهد.

روحانی تصریح کرد: پیامبر فرمودند: عبادت اسلامی، نماز و حج آن طور که من انجام می دهم شما هم انجام دهید، پیامبر علاوه بر این که رسول و پیام آور،معلم و مبین کلام خدا بود زندگی او هم الگو و نمونه و شاهد برای جامعه انسانی بود یک الگو بهتر می تواند هادی انسان باشد و انسان را هدایت کند و در میان زنان بزرگ تاریخ بهترینش الگوی فاطمی است بالاتر ما نداریم، اگرچه مریم مقدس در قرآن مجید و همچنین زنان دیگر چون مادر موسی دارای مقام و شان بلندی هستند اما در عین حال هیچ الگویی بالاتر و بهتر از فاطمه اطهر ما سراغ نداریم.

این خبر در حال تکمیل است/