میرلوحی درباره واگذاری املاک شهرداری در دوره مدیریت شهری سابق تهران توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در تشریح آخرین وضعیت حقوقی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه جایگاه امروز ما با تابستان سال ۹۶ قابل مقایسه نیست، گفت: زمانی که ما روی کار آمدیم اعلام شد که بدهی در شهرداری تهران وجود ندارد و امروز همه آن افراد به دلیل بدهی‌های موجود سکوت کرده‌اند، زیرا ما تمام آن‌ها را به شکل مکتوب در آوردیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به واگذاری املاک در دوره قبل شهرداری گفت: گفته می‌شد در گذشته ۶۷۴ ملک خارج از قاعده به افراد واگذار شده که امروز می‌بینیم این لیست افزایش پیدا کرده است و ما در بین گزارش‌های شهرداران متوجه می‌شویم که ساختمان‌های جدید که خارج از قاعده واگذار شده است کشف می‌شود.

میرلوحی تاکید کرد: پرسش این است که چگونه می‌شود یک ملک را بدون نوشتن یک برگ کاغذ اجاره داد.

او تصریح کرد: وظیفه ما این است که این موضوع را بررسی کنیم تا اسناد به طور کامل جمع آوری و در یک سامانه شفاف ارائه شوند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در برنامه دوم ۵ ساله شهرداری تهران آمده بود که بانک اطللاعاتی اسناد شهرداری تهران ایجاد شود که بررسی‌های سال ۹۳ نشان می‌دهد که بسیاری از اسناد وجود ندارد.

میرلوحی تصریح کرد: اگر رسیدن به این هدف کمی زمان می‌برد به دلیل آن است که حجم کار زیاد است.

او در پاسخ به این سوال که موضوع ۴۱ پرونده‌ای که از سوی سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران رسیده چیست؟، گفت: محتوای تمام پرونده‌ها مربوط به املاک است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: ما به دستگاه قضایی کشور اعتماد داریم و امیدواریم با تخلفات برخورد مناسبی داشته باشند.

میرلوحی با اشاره به آزادی عیسی شریفی (معاون شهردار سابق) به قید وثیقه گفت: اگر در این برهه حساس این اتفاق رخ دهد جای تعجب دارد.

او ادامه داد: بازرسی کل کشور اعلام کرد که ۸۰۰ شکایت به محاکم قضایی ارسال شده و زمانی که این پرونده‌ها را نگاه می‌کنیم افرادی حضور دارند که با روحیه رویین تنی تخلفات را انجام داده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در حوزه قرارداد موسسه شمس الشموس موضوعاتی مطرح است که باید منتظر ماند تا اسناد و مدارک آن مورد بررسی قرار گیرد و در حوزه هولوگرام نیز تخلفاتی رخ داده که باید مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد.

میرلوحی تصریح کرد: ما در مدیریت شهری اقدام‌هایی را برای شکایت از قالیباف انجام دادیم که تردید‌های پیش رو پیشبرد مسئله را با زمان روبرو کرد.

او در واکنش به نقد شدن و بازپس گیری ۱۶۰۰ میلیارد تومان گفت: متاسفانه هنوز این رقم نقد نشده است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: خاطرم هست دو سال پیش آقای نجفی در جلسه‌ای به ما گفت که به قرارداد رسا تجارت نپردازید، زیرا ما تا عید مبالغ خوبی از این قرارداد را نقد می‌کنیم.

میرلوحی ادامه داد: پس از آقای نجفی مکارم سرپرست شد که در آن زمان هم اتفاق خاصی رخ نداد و این ۱۶۰۰ میلیارد تومان از زمان آقای افشانی مربوط به پرونده عیسی شریفی است که هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام/