رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری مناطق نفتی روش قابل قبولی برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی نیست، گفت: دولت باید به صورت سالانه وبا اختصاص بودجه بدهی خودبه تامین اجتماعی را پرداخت کند.

به گزارش پایان نیوز، سلمان خدادادی درخصوص چگونگی پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: دولت طی سالیان گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است، از سال ۵۴ تا سال ۷۶ هیچ دولتی بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت نکرده و در سال گذشته نیز ۱۸ هزار میلیارد تومان به بدهی دولت به تامین اجتماعی افزوده شد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی درخصوص پیشنهادات رییس سازمان تامین اجتماعی مبنی بر واگذار مناطق نفتی به این سازمان در قبال بدهی ها، افزود: پس از پیروزی انقلاب تاکنون همه دولت ها همواره به تامین اجتماعی و صندوق های دیگر بیمه ای بدهکار هستند، راه پرداخت بدهی ها فروش اموال نبوده و باید با برنامه ریزی های کارشناسی بدهی‌ها سالیانه پرداخت شود.

وی با بیان اینکه هرساله میزان بدهی دولت  به تامین اجتماعی افزایش پیدا می کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است، باید حداقل از سال جاری این بدهی را به صورت سالیانه پرداخت کند تا بدهی‌ها افزوده نشود؛ بنابراین عدم پیگیری مسئولان تامین اجتماعی برای وصول مطالبات و بی توجهی دولت به پرداخت بدهی روند قابل قبولی از سوی مسئولان نیست.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه دولت باید بودجه پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی را به صورت سالیانه تامین کند، افزود: اعتبارات لازم برای پرداخت این بدهی در دولت وجود داشته و دولت باید پیشنهادات خود درخصوص پرداخت بدهی را دربودجه سالانه مطرح کند، البته در برنامه ششم باید دولت موظف شود که مقداری از بدهی سنوات گذشته را پرداخت کند؛ بنابراین واگذاری مناطق نفتی و مکران برای پرداخت بدهی ها روش قابل قبولی نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص روش های پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: به دولت پیشنهاد کرده ایم که مکران که بلااستفاده مانده را به عنوان بدهی به تامین اجتماعی بدهد.

وی گفت: همچنین پیشنهاد دیگر ما مناطق نفتی است که به تامین اجتماعی داده شود و در این صورت نفعی که می بریم، نفع عمومی و جمعی است./

انتهای پیام