فرماندار فیروزکوه گفت: با توجه به افزایش چشمگیر سطح آب رودخانه تنگه واشی تا نیمه خرداد ماه اجازه ورود گردشگران به تنگه داده نمی‌شود.

به گزارش پایان تیتر، مهدی یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه در گفتگو با خبرنگاران گفت: تنگه واشی با وجود اینکه همواره به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شناخته شده در کشور مورد استقبال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بوده است، اما روند خوبی را نسبت به ظرفیت بالایی که داراست طی نکرده و امکانات موجود در منطقه با توجه به حضور چشمگیر گردشگران همخوانی ندارد.

فرماندار فیروزکوه گفت: نبود فضای کافی پارکینگ، خطرناک بودن منطقه در شرایط بحران و بروز حوادث طبیعی مثل سیلاب از جمله معضلاتی است که می‌طلبد روند ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ساماندهی این جاذبه مهم گردشگری تسریع شود.

وی گفت: در سال‌های اخیر با هماهنگی‌های به عمل آمده و با بسیج امکانات شهرستانی، تمام دستگاه‌ها فراتر از مأموریت‌های سازمانی خود در این منطقه به ارائه خدمات پرداخته اند تا دست کم رفاه نسبی گردشگران فراهم شود.

وی فراهم نمودن فضای مناسب برای انتقال گردشگران در مواقع بحرانی را ضروری دانست و گفت: امسال با توجه به تدوام شرایط نا پایدار جوی و بارش‌های احتمالی باران، حضور گردشگران در شرایطی امکان پذیر خواهد بود که زیرساخت‌های لازم و امکانات رفاهی مورد نیاز جهت استفاده عموم مردم و مسافران فراهم گردد.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه تاکید کرد: با بارش‌های اخیر سطح آب رودخانه تنگه واشی به طور چشمگیری بالا آمده و خطر بروز سیلاب و حوادث مرگبار را افزایش داده است لذا به منظور حفظ جان و امنیت شهروندان از تاریخ ۳۱ اردیبهشت تا نیمه خرداد ماه سال جاری از حضور گردشگران جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/