رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید حمایت لازم را از استراتژی در بخش صنعت داشته باشند، تصریح کرد: ادارات حقوقی وزارتخانه ها باید با بررسی های قانونی مواد قانونی مزاحم در رابطه با سرمایه گذاری خارجی و داخلی را مشخص کنند.

به گزارش پایان نیوز، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ خرداد) مجلس شورای اسلامی پس از پایان گزارش نعمت زاده وزیر صنعت در صحن علنی، گفت: یکی از بندهایی که شما اصرار داشتید محقق شود، این است که مقررات و قوانین زائد در حوزه تولید برداشته شود تا رتبه بندی ایران جهت جذب سرمایه گذار تسهیل و بهتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی قوانین باید در مجلس اصلاح شود و برخی بخشنامه ها مربوط به کار وزارتخانه ها است.

دکتر لاریجانی گفت: براساس قانون تنقیح قوانین تا سال ۹۰ تمامی وزرای کشور مسئول بودند که تنقیح قوانینی را که در حوزه کاری خود دارند با کمک ادارات حقوقی وزارتخانه ذیربط تدوین و به مجلس ارائه کنند اما هیچ یک از وزرا این وظیفه را انجام ندادند.

وی ادامه داد: ادارات حقوقی وزارتخانه ها باید با بررسی های قانونی مواد قانونی مزاحم در رابطه با سرمایه گذاری خارجی و داخلی را مشخص کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت صنعت بحث استراتژی در بخش صنعت را تدوین کرده است که من این گزارش را ملاحظه کردم هرچند که در این رابطه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نقدهایی را وارد دانسته؛ اما مهم این است که یک مرجع این موضوع را تصویب کند تا با ایجاد وفاق مسئله حل شود.

وی گفت: مجلس و دولت باید حمایت لازم را از استراتژی در بخش صنعت داشته باشد و در اولین فرصت موضوع را جمع بندی و یک میثاق مشترک بین مجلس و دولت در این رابطه تشکیل شود.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، تجزیه و تحلیل و آنالیزی از مشکلات ارائه داد اما اهمیت اصلی، در اجرا و پیگیری است و باید وزارت صنعت پیگیری کند و دولت تسهیلات بانکی را در اختیار این وزارتخانه قرار دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید با اخذ تسهیلات بانکی لازم زمینه برای راه اندازی ۷۵۰۰ واحد صنعتی فراهم شود و انشاءالله موضوع پیگیری شود./

انتهای پیام