یک عضو فراکسیون مستقلان ولایی از حضور وزیر بهداشت در فراکسیون مستقلان به منظور بررسی طرح تحول سلامت خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو فراکسیون مستقلان ولایی، از حضور سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در جلسه فردای این فراکسیون خبر داد.

او افزود: ما از وزیر بهداشت دعوت کرده‌ایم تا درباره چگونگی ادامه طرح تحول سلامت و اینکه وزارت بهداشت چه برنامه‌های اصلاحی برای این طرح دارد به فراکسیون بیاید.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: ما با سلامت و بهداشت مردم مخالف نیستیم، اما طرح تحول سلامت که در دوره وزارت قبلی انجام شد فاقد مجوز مجلس بود و سر مردم را کلاه گذاشت، در این راه هرچه مجلس مساعدت کرد، خدمات چندانی به مردم ارائه نشد.

عضو فراکسیون مستقلان ولایی بیان کرد:‌ با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های مهم دولت آقای روحانی اجرایی سازی طرح تحول سلامت است، مجلس هم تمایل دارد تا در این راستا به دولت کمک کند، بنابراین از وزیر خواسته‌ایم که با حضور در فراکسیون مستقلان برنامه‌های اصلاحی خود را برای این طرح تشریح و بازگو کرده و بگوید که این طرح در آینده چه مسیری را طی خواهد کرد.

او ادامه داد: همچنین در جلسه فردا از وزیر می‌خواهیم که با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا برنامه خود را برای تأمین داروهای مورد نیاز مخصوصا بیماری‌های خاص بیان کند، ترامپ با تحریم‌های خود عملا مردم را هدف گرفته و نبود و گرانی داروهای بیماری‌های صعب العلاج مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار کرد: در دوران وزارت پیشین تبعیض‌های بسیاری در ساخت سخت افزارهای عمده سلامت مانند درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها صورت گرفت، همچنین توزیع ناعادلانه کالاهای پزشکی هم به وضوح دیده می‌شد به نحوی که برخی با چانه زنی برای شهرهای خود آمبولانس و تجهیزات می‌گرفتند، در حالی که برخی از شهرهای دیگر آمبولانس ندارند، می‌توان گفت که در دوران وزارت قبلی وزارت بهداشت چانه زنی و رفیق بازی بسیار زیاد به چشم می‌خورد.

او در پایان گفت: ما به دنبال آن هستیم که روش‌های اصلاحی این وزارتخانه را در این مورد از زبان آقای نمکی بشنویم، البته اکنون اخبار خوبی از قطع دستان ویژه خواران به گوش می‌رسد.

انتهای پیام/